Akşener'den Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesine birinci yorum: Belden aşağı hususların çok yakışıksız olduğunu düşünüyorum

Akşener’den Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesine birinci yorum: Belden aşağı hususların çok yakışıksız olduğunu düşünüyorum

İYİ Parti başkanı Meral Akşener Star TV canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Memleket Partisi önderi Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili birinci kere konuşan Akşener, kaset tezlerine ateş püskürdü.

“İÇİM ACIYARAK İZLEDİM”

İnce’nin istifasına hürmet duyduğunu belirten Akşener, “Sayın İnce’nin aday olduğu devirde, vakit zaman tenkitlere maruz kaldığı vakitlerde aday olma hakkına hürmet duyulması gerektiğini söyleyen bir şahısım. İstifasına elbette hürmet duyuyorum. Ancak istifaya götüren belden aşağı mevzuların çok nahoş olduğunu ve Türkiye için bunların artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum. İçim acıyarak izledim. Bundan sonra ne olacağını bekleyip göreceğiz.” dedi.

“SİYASİLERİN VAZİFESİ SEÇMENİN GÖNLÜNÜ ALMAK”

Akşener kelamlarına şöyle devam etti: “Bütün sonuçlarla ilgili siyasalların misyonu seçmenin gönlünü almaktır. Sandıktan çıkan sonucu beğenmeme üzere bir durumumuz kelam konusu olamaz. Milletin gönlüne girememişsek ortaya çıkacak sonuçtan sorumlu olan bizizdir.

“İNCE’NİN KIRGINLIĞI VAR”

İnce’nin bir kırgınlığı var, en baştan beri söylüyorum. Benim yorumum bu. İnce’nin kararını duyduktan sonra Kılıçdaroğlu’yla görüşmedik. Saat 22.00’de CHP’de bir toplantımız var. Seçim günüyle alakalı. Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medyada bulunduğu davete de çok olumlu baktığımı söylemek isterim.”