4 yıllık üniversiteyi 2,5 yılda bitirdi, 56 yaşında kep attı

4 yıllık üniversiteyi 2,5 yılda bitirdi, 56 yaşında kep attı

4 yıllık üniversiteyi 2,5 yılda bitirdi, 56 yaşında kep attı

ÇORUM – Osmancık İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çalışan Hüseyin Yavuz Kaba, 2020 yılında kazandığı Ziraat Fakültesi eğitimini 2,5 yılda tamamlayarak 56 yaşında kep attı.

Oğluyla birlikte üniversite imtihanına hazırlanan ve 2020 yılında Ziraat Fakültesi Zootekni kısmını kazanan Hüseyin Yavuz Kaba, 4 yıllık eğitimini kısım 8’incisi olarak 2,5 yılda tamamladı.

Kep ve cübbe giyerek kortej yürüyüşüne katılan Kaba, en memnun gününü eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşadığını belirterek hayatının en memnun günlerinden birisini yaşadığını tabir etti.

‘Okumanın yaşı yok’

18 yaşında memuriyete başladığını belirten Hüseyin Yavuz Kaba; “Zorunlu hizmetimi Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra memleketime geri döndüm. 1994 yılında Açık öğretimden Meslek Yüksek Okulunda Veteriner Sıhhat Teknikeri kısmı bitirdim. Daha sonra evlendim, 1 kızım ve 1 oğlum oldu.

Çocuklarımın en âlâ eğitimi almaları için uğraştım. Kızım hemşire, oğlum gastronom. Oğlum ile birebir devirde üniversiteyi kazandık. Ben Ziraat Fakültesi Zootekni Kısmına 2020 yılında girdim 2023 yılının Şubat ayında 2,5 senede eğitimimi tamamladım.

Çocuklarım ile bu keyifli anı kutlamak için Aydın’a kep atma merasimine giderek, sınıf arkadaşlarımız ve dostlarımızla hoş bir gün geçirdik.

Herkese tavsiye ederim, okumanın yaşı yoktur. Hayat devam ettiği surece okumanın da yaşamanın da yaşı olmaz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İlkay Sever – Eğitim