18'den sonra görüntü paylaşan Kılıçdaroğlu'na AK Partili Dağ'dan reaksiyon: Bu yapılan alenen kanun tanımazlık ve demokrasi haydutluğu

18’den sonra görüntü paylaşan Kılıçdaroğlu’na AK Partili Dağ’dan reaksiyon: Bu yapılan alenen kanun tanımazlık ve demokrasi haydutluğu

Türkiye yarın Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için sandık başına gidecek. Yüksek Seçim Konseyi’nin (YSK) açıkladığı kurallar gereği, propaganda yasağı bugün saat 18.00’de başladı.

“BAY KEMAL’İN EN ÇILGIN PROJESİ DEMOKRASİDİR”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Saat 19.’00’da Bay Kemal’in en çılgın projesini açıklayacağım” dedi, işaret ettiği saat gelince beklenen paylaşımı yaptı. 4 dakika 3 saniyelik görüntü paylaşan Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal’in en çılgın projesi demokrasidir gençler. Zira demokrasi ve özgürlük, gençlere armağan edilebilecek en düzgün ihtilaldir.” dedi.

“ALENEN KANUN TANIMAZLIK VE DEMOKRASİ HAYDUTLUĞU”

Kılıçdaroğlu’nun propaganda yasağı başladıktan 1 saat sonra paylaşım yapmasına AK Parti’den reaksiyon geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, bu durumun kanun tanımazlık olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayıp, YSK’nın propaganda yasağına ait unsurunu de ekleyen Hamza Dağ, “Seçim yasakları başlamış olmasına karşın koalisyon masasının adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 19.00’da görüntü yayınlayacağını duyurdu. Bu yapılan alenen kanun tanımazlık ve demokrasi haydutluğudur. Milletimiz bu kanun tanımaz hale karşı gereken karşılığı verecektir.” tabirlerini kullandı.