15 Mayıs'ta borsa açık mı? 15 Mayıs'ta borsa açık olacak mı? Seçimden sonra borsa İstanbul açık mı?

15 Mayıs’ta borsa açık mı? 15 Mayıs’ta borsa açık olacak mı? Seçimden sonra borsa İstanbul açık mı?

15 Mayıs’ta borsa açık mı? Sorusu, Borsa’da süreç yapmayı düşünen birçok kişi tarafından araştırılıyor ve bu nedenle 15 Mayıs’ta borsa açık mı? Sorusu gündemdeki yerini gün içerisinde de koruyor. Vatandaşlar seçim sonuçlarını heyecanla beklemeye devam ederken 15 Mayıs’ta borsa açık mı? Sorusu da sıklıkla araştırılıyor. Pekala, 15 Mayıs’ta borsa açık mı? 15 Mayıs’ta borsa açık olacak mı? Seçimden sonra borsa İstanbul açık mı?

15 MAYIS’TA BORSA AÇIK MI?

15 Mayıs resmi tatil olmaması nedeniyle borsa açık olacak. Borsa İstanbul, bankaları, işletmeler resmi tatil olmaması nedeniyle olağan halde devam edecek.

MEB YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya nazaran seçimden sonra okullar 15 Mayıs tarihinde bir günlüğüne tatil edildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri’nin sonraki günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün orta verileceğini ve öğretmenlerin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması şöyle oldu:

“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir biçimde hazırlayabilmek için seçimin sonraki günü eğitim öğretime bir gün orta vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitim öğretim başlayacak. Öğretmenlerimizi de idari müsaadeli sayacağız.”