YouTuber Trevor Jacob, etkileşim için uçak düşürdüğünü itiraf etti! 20 yıl mahpus istemiyle yargılanacak

YouTuber Trevor Jacob, etkileşim için uçak düşürdüğünü itiraf etti! 20 yıl mahpus istemiyle yargılanacak

Görüntülenme sayısını artırmak için ABD’de Aralık 2021’de kasıtlı olarak bir uçağı düşüren YouTuber Trevor Jacob, cürmünü itiraf etti. BBC’nin haberine nazaran Trevor Jacob, uzlaşmada görüntüyü bir eser sponsorluğu mutabakatının kesimi olarak çektiğini ve fazla görüntülenme almak için kazayı kasıtlı gerçekleştirdiğini söyledi.

20 YILA KADAR MAHPUS İSTEMİYLE YARGILANACAK

ABD California Savcılığı, Jacob’un “Varış noktasına ulaşma niyetinde olmadığını, uçuş sırasında uçaktan paraşütle atlamayı ve uçağı düşerken kayda almayı planladığını” bildirdi. Federal bir soruşturmayı engellemek hedefiyle kanıt yok etme ve gizleme cürmünü kabul eden Jacob, 20 yıla kadar mahpus cezasıyla yargılanacak.

NE OLMUŞTU?

Jacob, Kasım 2021’de üzerine kamera yerleştirilmiş bir uçakla yanına paraşüt ve selfie çubuğu alarak Santa Barbara Havaalanı’ndan tek başına kalkış gerçekleştirmişti. Uçak, kalkıştan 35 dakika sonra Los Padres Ulusal Ormanı’na düşmüştü. Olay yerine giden 23 yaşındaki Jacob, uçaktan imgeleri almıştı. Jacob, olayı Ulusal Ulaşım Güvenliği Heyetine bildirmiş, şura kendisine enkazı kaldırması gerektiğini bildirmişti. Daha sonra helikopterle olay yerine dönen Jacob, enkazı kaldırmış ve kanıtları yok etmişti. Aralık 2021’de imgeleri yayınlayan Jacob’ın pilotluk lisansı geçen yıl iptal edilmişti.

Kaynak: AA / Saadet Firdevs Aparı – Aktüel