YÖK, Üniversitelerde Devir Sonu İmtihanları Tarihi Hakkında Karar Aldı

Yükseköğretim Konseyi (YÖK), üniversitelerde devir sonu imtihanlarının 1 Haziran 2023’ten sonra yapılmasına karar verdi. Yapılan açıklamada; “2022-2023 akademik yılı periyot sonu imtihanlarının 1 Haziran 2023 tarihinden sonra yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

Yükseköğretim Şurası’ndan, dün yapılan Yükseköğretim Yürütme Heyeti toplantısında alınan kararları bugün yapılan yazılı açıklama ile duyurdu. Açıklama şöyle:

“Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin ülkemiz genelindeki tesirleri, sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımız ile öğrencilerimizin barınma durumları, toplumsal şartlar ve sürdürülebilir öğretim süreçleri kıymetlendirilerek 2022-2023 akademik yılı bahar periyodu devir sonu imtihanlarının 1 Haziran 2023 tarihinden evvel başlatılmaması hususu, 17 Mayıs 2023 tarihli Yükseköğretim Yürütme Şurası toplantısında incelenmiş ve 2022-2023 akademik yılı periyot sonu imtihanlarının 1 Haziran 2023 tarihinden sonra yapılmasına karar verilmiştir.

Öte yandan Yükseköğretim Konseyi Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere pek çok vilayetteki üniversitelerin yüz yüze eğitim verilen programların imtihanlarının yüz yüze, çevrim içi eğitim verilen programların imtihanlarının çevrim içi yapılmasına yönelik kararını destekledi.”

Kaynak: ANKA / Eğitim