Yeni periyodun en genç milletvekilleri muhakkak oldu! 4'ü AK Parti'den 1'i Yeşil Sol Parti'den

Yeni periyodun en genç milletvekilleri muhakkak oldu! 4’ü AK Parti’den 1’i Yeşil Sol Parti’den

28. Yasama Periyodunda TBMM’de 30 yaş altında 5 milletvekili misyon yapacak. Buna nazaran, yeni yasama devrinde AK Parti 30 yaş altında 4 milletvekilini Meclis’e taşırken, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) bir milletvekili ile Meclis’te yer alacak.

EN GENÇ VEKİL AK PARTİ’DEN

Ankara 1. Bölge 4. sıradan milletvekili adayı gösterilen AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları AR-GE ve Eğitim Lideri Zehranur Aydemir (25) parlamentonun en genç milletvekili olacak. 24 Haziran 2018 Milletvekili Seçiminde İstanbul 3. Bölgeden milletvekili çıkardığı Rümeysa Kadak ile parlamentoda en genç milletvekiline sahip olan AK Parti, 28. yasama devrinde de bu özelliğini korumuş oldu.

AK PARTİ’DEN SEÇİLEN ÖBÜR 3 İSİM

İstanbul 3. Bölgeden milletvekili seçilen Rümeysa Kadak’ın (27) yanı sıra AK Parti Gaziantep Vilayet Gençlik Kolları Lideri Mesut Bozatlı (29) ve İzmir 2. Bölgeden milletvekili seçilen AK Parti Gençlik Kolları Lideri Eyyüp Kadir İnan da (30) parlamentodaki yerini almış olacak.

YEŞİL SOL PARTİLİ BERİTAN GÜNEŞ MECLİS’TE

Yeşil Sol Parti’den ise Mardin’den aday gösterilen 28 yaşındaki psikolog Beritan Güneş Altın genç milletvekilleri ortasında yer buldu.