Yapacak çok işi var! İsmail Kartal imzayı atar atmaz Samandıra'da sabahladı

Yapacak çok işi var! İsmail Kartal imzayı atar atmaz Samandıra’da sabahladı

Fenerbahçe, Jorge Jesus‘tan boşalan teknik yöneticilik vazifesine İsmail Kartal’ı getirdi. 3’üncü defa sarı-lacivertli grubun başına getirilen Kartal ile 1 yıllık mutabakat imzalandı.

İSMAİL KARTAL, SAMANDIRA’DA

Mekke’de hac ziyaretine giden İsmail Kartal, gece İstanbul’a geldi. Vazifeye gelir gelmez soluğu Samandıra’da alan Kartal, vakit kaybetmeden yeni dönem çalışmalarına başladı. Takımı ile birlikte geceyi Samandıra’da geçiren İsmail Kartal, yeni ekibin oluşması için oyuncu tahlilleri gerçekleştirdi. Lider Ali Koç’un da tam dayanağını ardına alan İsmail Kartal, ekibin eksiklerini kısa müddette tahlil edip idareye sunacak ve transfer konusunda idare harekete geçecek.

ONDAN DAHA GÜZELİ YOK

İsmail Kartal, Fenerbahçe’de 3’üncü, lider Ali Koç periyodunda ise 2’nci defa misyona geldi. Gösterdiği başarılı performansla topluluğun beğenisini toplayan Kartal, sarı-lacivertli takımdaki 2’nci devrini alkışlarla tamamlamıştı. Akabinde büyük umutlarla vazifeye getirilen Jorge Jesus istenileni veremeyince yine İsmail Kartal’da karar kılındı. Başkanlık koltuğuna oturduğundan bu yana şampiyonluk yaşayamayan Ali Koç’un tekrar grubun başına getirdiği Kartal, yerli teknik adamlar içerisinde ise en yüksek puan ortalamasına sahip. Fenerbahçe’yi çalıştırdığı periyotlarda 2.21 puan ortalaması ile tepede yer alan deneyimli teknik adam, 2.16 ile Mustafa Denizli ve 2.08’le Aykut Kocaman’ı geride bıraktı. Kartal ayrıyeten, sarı-lacivertli takımla şampiyonluk yaşayan yerli teknik yöneticiler Mustafa Denizli, Aykut Kocaman ve Ersun Yanal’dan (1.88) yüksek puan ortalaması ile dikkatleri çekti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Mustafa Akın – Spor