Yabancı kuralı değişti mi? Muhteşem Lig yabancı oyuncu sayısı kaç oldu? Yabancı oyuncu hududu kalktı mı?

Yabancı kuralı değişti mi? Muhteşem Lig yabancı oyuncu sayısı kaç oldu? Yabancı oyuncu hududu kalktı mı?

Yabancı kuralı değişti mi? sorusu gündemde yerini aldı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından cuma günü açıklanması beklenen yeni yabancı kuralının ayrıntıları ortaya çıktı. Kulüpler Birliği ile uzun müddettir devam eden toplantıların akabinde TFF yeni kurala karar verdi. Futbol ile yakından ilgilenenler ise arama motorlarında Yabancı kuralı değişti mi? Harika Lig yabancı oyuncu sayısı kaç oldu? Yabancı oyuncu hududu kalktı mı?sorularına karşılık aradı.

YABANCI KURALI DEĞİŞTİ Mİ?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından cuma günü açıklanması beklenen yeni yabancı kuralının ayrıntıları ortaya çıktı. Kulüpler Birliği ile uzun müddettir devam eden toplantıların akabinde TFF, yeni dönemde alanda 11 yabancı futbolcu olmasına müsaade verecek.

Akşam’dan Şafak Gözmen’in haberine nazaran, uygulanacak yeni yabancı kuralında alanda 11 yabancı futbolcu olmasına müsaade verilecek. TFF, yeni yabancı kuralıyla ilgili cuma günü kulüp yöneticilerine bilgilendirme yapacak ve akabinde yeni kural açıklanacak. Yeni yabancı kuralına nazaran önümüzdeki dönem 14 yabancı futbolcuyla kontrat imzalanmasına müsaade verilecek. Kulüpler transfer ettikleri genç yabancı futbolculardan 1 yahut 2’sini B grupta oynatabilecek. B kadrolar 3. Lig’e dahil edilecek ve 3. Lig bölgesel hale getirilecek. Bu klasmanda uğraş edecek Muhteşem Lig B grupları ise 1.Lig’e kadar yükselebilecek ama Muhteşem Lig’e çıkma hakları olmayacak.