Vatandaşlar Eğirdir Gölü'ne akın etti

Vatandaşlar Eğirdir Gölü’ne akın etti

(ISPARTA-ÖZEL)Akdeniz kıyılarını aratmamdı… Vatandaşlar Eğirdir Gölü’ne akın etti

Plajları doldurup, sıcak havada gölün serin sularının tadını çıkardılar

ISPARTA – Isparta‘da vatandaşlar, Kurban Bayramı tatilinde halk ortasında ‘Yedi renkli göl’ olarak bilinen Eğirdir Gölü’ne akın etti. Plajları dolduran vatandaşlar, sıcak havada gölün serin sularının tadını çıkardı.

Eğirdir ilçesine ismini veren ve günün değişik vakitlerinde mavi, yeşil tonlara büründüğü için ‘yedi renkli göl’ olarak isimlendirilen Eğirdir Gölü, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde eşsiz görünümü ve plajlarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Isparta ve etraf vilayetlerdeki vatandaşlar Eğirdir Gölü’ne akın etti. Sıcak havada serinlemek isteyenler, ince kum özelliğine sahip Altınkum Plajını doldurdu. Plajda bayram tatili yoğunluğu oluşurken, vatandaşlar serin suların tadını çıkardı.

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek ailesi ile birlikte göle yüzmeye gelen Dilek Can ” bu bayram yorucuydu biz de birinci iki günü yorularak geçirdiğimiz için burada üç ve dördüncü günü dinlenerek geçirmeyi tercih ettik. Eğirdir ağır talep görüyor, öteki yerlere nazaran hoş burayı seviyoruz. Düzgün ki Ispartalıyız herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.

“Burası Antalya’yı çok aratmıyor”

Bayram tatilini Eğirdir’de pahalandıran Süleyman Sert ise “9 günlük bayram tatilini Eğirdir üzere hoş bir gölde ailemle geçirmek istedim. Hakikaten burası Antalya’yı çok aratmıyor çocuklarımla, ailemle burada olmaktan çok memnunuz. Hoş bir bayram tatili geçiriyoruz” dedi. Balıkesirli olan ve 9 yıldır Eğirdir’de ikamet eden Sert “Normalde beni buraya bağlayan bir şey yok fakat Eğirdir’i seviyoruz ve 8-9 yıldır burada ikamet ediyoruz işim gereği burada bulunuyoruz. Eğirdir çok hoş bir yer burada olmaktan çok mutluyuz” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Rukiye Senem Ok – Hayat