Turizm kenti Antalya'da dönüş trafiği

Turizm kenti Antalya’da dönüş trafiği

Turizm kenti Antalya’da dönüş trafiği

ANTALYA – 9 günlük Kurban Bayramı tatilini Antalya’da geçirenlerin dönüş seyahatinde vakit zaman trafik yoğunluğu oluştu.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Antalya’yı tercih edenler, dönüş yolcuğuna başladı. Tatili son gününü meskenlerinde geçirmek isteyenler konakladıkları otel, tatil köyü ve pansiyonlardan çıkış yaparak kentlerine hakikat yola çıktı. Kaş,Demre, Finike, Olimpos, Adrasan, Kemer ve Konyaaltı’nı tercih eden tatilciler, D400 karayolunda araç yoğunluğu oluşturdu. Yaşanan küçük kazaların akabinde trafik vakit zaman durma noktasına geldi. Kenti bayram müddetince yaklaşık 500 bine varan yerli turistin ziyaret ettiği öğrenildi. Kent merkezine gerçek küçük çaplı da olsa trafik oluştuğu görüldü.

“Kenara çektim dinleniyorum”

Trafikte ilerleyemeyen ve aracından inen Erdal Yüksel, ” Aydın’da tatildeydik. Dönüş yolundayız, işyerime gideceğim. 2 saattir bu türlü, ileride de kaza olunca bu türlü oldu. Hem bayram dönüşü hem kaza nedeniyle yol nerdeyse tıkandı. Kenara çektim aracımı dinleniyorum. Biraz güç açılır bu trafik aşmanın olmasını bekleyeceğiz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İsa Akar – Turizm