TİP'ten milletvekili olarak Meclis'e giremeyen Mehmet Aslantuğ sessizliğini bozdu

TİP’ten milletvekili olarak Meclis’e giremeyen Mehmet Aslantuğ sessizliğini bozdu

Sayısız sinema ve dizi projesinde yer alan usta oyuncu Mehmet Aslantuğ, Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş’ın teklifiyle milletvekili adayı olmuştu. Sandıkların açılmasıyla Muğla birinci sıradan milletvekili adayı olan oyuncunun TBMM’ye giremediği aşikâr oldu. Milletvekillik hayali suya düşen usta oyuncu, sessizliğini bozdu.

“GÖNLÜNÜ PUSULASINI AÇAN HERKESE BİN SELAM”

Instagram hesabından sonuçların akabinde bir paylaşım yapan Mehmet Aslantuğ, şu sözleri kullandı: “Kendimize açıklayacak sözlerimiz yoksa şayet, hayatı anlamak da zorlaşıyor. Kıymetli olmaya değil, pahalı olmaya dair seyahat içindeyiz. Bir sınırı/sonu da yok elbette. Sanatın siperliğine itirazım vardı, gereğini yapmaya çalıştım. An prestijiyle da “Sanatta kendini değil, kendinde sanatı sevmeye çalışanlarla bu ömrü tamamlarım. Gönlünü, pusulasını açan herkese, tanıdığı sevdiği yerden bin selam olsun.”

TİP’İN HANGİ ADAYLARI MİLLETVEKİLİ OLDU?

Türkiye Personel Partisi’nin (TİP) üç milletvekili, Sera Kadıgil, Erkan Baş ve Ahmet Şık tekrar milletvekili seçildi. Barış Atay ise yine milletvekili seçilemezken Seyahat davasından tutuklu Can Atalay’ın seçilmesiyle, TİP Meclis’teki koltuk sayısını korudu.

SEÇİME 3 GÜN KALA HAYRANLARINA SESLENMİŞTİ

Seçime 3 gün kala Instagram hesabından görüntü yayınlayarak takipçilerine seslenen Aslantuğ, paylaşımda şu tabirlere yer verdi: “Sadece seçime değil, ülkenin onur uğraşının oylanacağı sabaha üç gün kaldı. Bu mühürlü vakit için; insiyatif alan, elini taşın altına koyan hoş çocuklarla birlikte olmaktan memnunum. Ve… Şahsen buradan söylemek istediğim şeyler var! Saklayamam, esirgeyemem… Borçluyum! Nezaketen sorulmamış bütün sorulara; tüm haklara, özgürlüklere, meraklara… Bilmek isteyene, güvenmek isteyene; kısacası umutlarını teslim etmeye hazır bütün niyetlere, gönül kapım üzerinden borçluyum! Ve hatta; palavralara, kaygılara, kıskançlıklara; arsızlığa, hırsızlığa da borcum var! Siyaseten değil, haysiyet üzerinden! Kendimi bildiğim, öğrendiğim ne varsa o nedenle. Öyleyse… Yeniden ve tekrar ödeyelim.”

İlgili Haberler