Telaffuzlarının bedeli ağır oldu! Christophe Galtier ve oğlu gözaltına alındı

Telaffuzlarının bedeli ağır oldu! Christophe Galtier ve oğlu gözaltına alındı

Christophe Galtier ve oğlu John Valovic-Galtier, Birçok periyodundaki ırkçı telaffuzları nedeniyle açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

IRKÇI SÖYELEMLERİ BAŞINA BELA AÇTI

Fransız teknik adamın Nice’i çalıştırdığı periyotta yolladığı tez edilen bir e-mail, başına büyük bela açtı. Nisan ayında, Christophe Galtier’in Nice’in eski futbol yöneticisi Julien Fournier’e Müslüman ve siyahi futbolcularla ilgili ırkçı telaffuzlarda bulunduğu e-mail basına sızdı.

OĞLU DA GÖZALTINA ALINDI

Fransız isimli makamları, bu argümanların akabinde dönemin bitmesini bekledi. RMC Sport, Christophe Galtier ve oğlu John Valovic-Galtier, Birçok devrindeki ırkçı telaffuzları nedeniyle açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığını duyurdu.

HAPİS CEZASI ALABİLİR

56 yaşındaki Galtier’in hakkındaki savların ispatlanması durumunda, 3 yıla kadar mahpus cezası ile birlikte para cezası alabileceği öne sürüldü.

NE OLMUŞTU?

Fransız teknik adamın Julien Fournier’e yolladığı e-mail’de “Sadece siyahi oyunculardan ve yarısı Cuma günleri mescide namaz kılmaya giden pisliklerden oluşan bir ekip. Bu kadar çok siyahi ve Müslüman olamaz. Grup bana uymuyor ve bu kentin insanlarının istediklerine de alışılmamış. Dün gece restorana gittim ve herkes siyahlardan oluşan bir ekibimiz olduğunu söyleyerek bana takıldı” biçiminde ırkçı telaffuzlarda bulunduğu gündem olmuştu.