TEKNOFEST Drone Şampiyonası'na başvurular 15 Ocak'ta bitiyor

TEKNOFEST Drone Şampiyonası’na başvurular 15 Ocak’ta bitiyor

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen ve yoğun ilgi gören Teknofest Dron Şampiyonası’na son başvuru tarihi 15 Ocak Pazar günü olarak belirlendi.

Teknofest’ten yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile Türkiye’de 2017 yılından bu yana gerçekleştirilen, 2019 yılından itibaren de Teknofest kapsamına alınan STM yürütücülüğünde düzenlenen Teknofest Dron Şampiyonası’nda havada büyük bir rekabet yaşanıyor.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu, İnsansız Hava Araçları Branşı bünyesinde, Gençlik Spor Bakanlığı il müdürlükleri tarafından verilen sporcu lisansına sahip kişiler ve drone sporuna ilgi duyan herkes Teknofest Dron Şampiyonası’na bireysel başvuru ile katılabiliyor.

Birinci etabı 2-5 Mart’ta İzmir’de

Bu yıl yine 3 etaptan oluşacak olan Teknofest Dron Şampiyonası’nın birinci etabı 2-5 Mart’ta İzmir’de, ikinci etabı 16-19 Mart’ta Ankara’da gerçekleşecek.

İki etap sonucunda en iyi puanı alan sporcular, Teknofest 2023 İstanbul’da yapılacak Büyük Final’de yarışmaya hak kazanacak. Dereceye giren sporculardan birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye ise 10 bin TL ödül takdim edilecek.

Ayrıca Teknofest Dron Şampiyonası Büyük Final yarışının birincisi yine Teknofest 2023 kapsamında düzenlenecek World Dron Cup’ta ülkeyi temsil edecek.

Sporcular tarafından büyük ilgi gören Teknofest Dron Şampiyonası heyecanına ortak olmak için www.Teknofest.org adresi ziyaret edilebiliyor.