İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Türkiye’de yaşayan Suriyeliler ve Suriye’den gelecekler için açıklamalarda bulundu. Son günlerde gündemde olan ve Genel Kurmay Başkanının Türkiye’ye 2.5 milyon Suriyeli’nin daha geleceğini açıklamasına ilk tepki Cesur’dan geldi: “2040 yılına kadar her 13 kişiden 1’i Suriyeli olacak. Bu da Türkiye’yi parçalar”

Geçtiğimiz yıl 253 bin 640 beyin göçü gerçekleştiğine dikkat çeken Isparta Milletvekili Aylin Cesur, artık Türk gençlerinin ülkeden kaçtığını vurduladı. Cesur, “28 milyon icra dosyası var. Kabaca her 2 kişiden biri icralık olmuş durumda. 400 bin atanamayan öğretmen ile Emeklilikte Yaşa Takılan 700 bin çalışanın hali ortada. Türkiye’de tarım ve hayvancılığın ne hale geldiğini söylemeye bile gerek yok. Çiftçi tarlasına, hayvancılık yapanlar ağıllarına küstü. Sadece bir yılda elektriğe yüzde 45, doğalgaza yüzde 30 zam yapıldı” diye konuştu.

Şu an hali hazırda Türkiye’de 3 milyon 800 bin Suriyeli yaşadığına dikkat çeken Aylin Cesur, Suriyeliler için harcanan 35 milyar dolar ile 7 tane boğaz köprüsü yapılabileceğini söyledi. Cesur, “4 milyona yaklaşan sığınmacılar ülkemizin milli, kültürel, politik ve jeopolitik yapısını değiştirecek derecede tehdit oluşturmaya başladı. Sığınmacı sayısı Türkiye’nin kültürel ve etnik dokusunu değiştirecek bir hızla artıyor. Bugün Türkiye’de her 20 kişiden 1’i Suriyeli. Genelkurmay Başkanı 2,5 milyon Suriyelinin daha geleceğini ifade ediyor. 2040 yılında eğer böyle devam ederse her 13 kişiden bir tanesi Suriyeli olacak. Bu da Türkiye’yi parçalar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz