Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

Kabine, Kurban Bayramı tatilinin akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir ortaya geldi. Ekonomiyi ilgilendiren bahislerin yükte olduğu toplantıda memur ve emekli artırımı, kira artış oranlarına getirilen yüzde 25 sonunun sürdürülmesi üzere başlıklar ele alındı. Yaklaşık 3 saat süren toplantının akabinde kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu halde:

“Kestikleri kurbanla Allah’a yakınlaşmayı murat eden, bayram günlerini bir yardımlaşma seferberliğine dönüştüren tüm kardeşlerimin ibadetlerinin kabul edilmesini diliyorum. Gariplerin, yetim ve öksüzlerin elinden tuttuk. Büyüklerimizi, dost ve akrabalarımızı ziyaret ederek gönüllerini aldık. Gereksinim sahiplerinin kapısını çalarak bayram sevincini onların da yaşamasını sağladık.

“AMACIMIZ 1 SENEDE 319 BİN SARSINTI KONUTUNU TESLİM ETMEK”

Başta sarsıntıda en çok yıkıma uğrayan Hatay, Adıyaman, Maraş olmak üzere 11 vilayetimizin tamamında imar ve inşa çalışmaları şu anda devam ediyor. TOKİ’miz bölgenin tekrar ayağa kaldırılması sürecinde öncü rol oynuyor. Hedefimiz 1 sene içerisinde 319 bin sarsıntı konutunu teslim etmektir. Bölgede 143 bini köy konutu olmak üzere toplam 650 bin konutu inşa edeceğiz. Şimdiye kadar inşası başlayan konut, köy meskeni ve ahır sayısı 180 bini buldu. Giden canlarımızı geri getiremeyiz, ancak maddi kayıplarımızı telafi edecek imkana ve kudrete sahibiz.

Ayrıntılar geliyor…