Sinan Oğan TRT'de propaganda konuşması yaptı

Sinan Oğan TRT’de propaganda konuşması yaptı

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında, “Bütün bu hissettiğimiz hayat pahalılığının, ekonomik krizin tek sebebi Türkiye’yi 20 yılda yönetilemez hale getiren mevcut iktidar ve tek adam rejimidir. Bu kriz tek adam rejimi gitmezse sürdürülemez haldedir. Yani kışın gerisi kara kıştır. Oylarınızı gönlünüzdeki partiye elbette verebilirsiniz. Lakin Cumhurbaşkanlığı seçiminde sizi temsil etmeye hazır yegane aday Sinan Oğan’dır. Ne ona ne ona oylar Sinan Oğan’a” dedi.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında yurttaşlara şöyle seslendi:

“Türk siyasal hayatında 4 tane ana yelpaze var. Bunu birincisi yüzde 10’luk HDP’den oluşuyor. HDP’nin tabanı vatansever Kürt kardeşlerimizden lakin tavanı ise PKK le ortasına aralık koymayan ve maalesef bölücü ögelerle iltisaklı yöneticilerden oluşuyor.  Geriye yüzde 90’lık bir taban kalıyor. Yüzde 25’lik kısmını sol ve toplumsal demokratlar oluşturuyor. Bu kitle bir aday çıkarmış ve sayın Kılıçdaroğlu bu kitlenin adayı. Başka tarafta siyasal İslamcılar var ve onların da bir adayı var. O aday 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Onların da çekirdek oy oranı yüzde 20-25 civarındadır. Pekala geriye kalan bu ülkenin kurucu ögesi Türk milliyetçileri neden şimdiye kadar adaysız kaldı. Türk milleti bize dedi ki, ‘Türk milletini ve Türk milliyetçilerini cumhurbaşkanı adaylığı seçiminde temsil edecek bir adaya gereksinim var ve aday olduk.

“İLK ÖNCELİĞİMİZ AFET BAKANLIĞI KURMAK”

Bir evvelki konuşmamda birinci Cumhurbaşkanı kararnamemizin sığınmacıları ülkelerine göndermek olduğunu söylemiştik. İkinci önceliğimiz ise derhal bir Afet Bakanlığı kurmak olacaktır. Bakanlığı kurmamızla birlikte ülkemiz genelindeki tüm arama -kurtarma üniteleri ve uyum üniteleri yangına müdahale edecek uçaklar, helikopterler ve araçlar belediyedeki itfaiye kuruluşlarını da bu Bakanlığa bağlayacağız. Sığınmacıların ülkelerine geri dönüşünü de Afet Bakanlığı’nın bünyesinde oluşturacağımız ünitelerle tahlile kavuşturacağız. Afet Bakanlığı’nı gelişmiş teknolojilerle değerli hale getireceğiz.

“TÜRKİYE’DE İNTERNET KULLANIMINI FİYATSIZ HALE GETİRECEĞİZ”

Dünyanın bir kısmı süratle dijital çağa hakikat koşuyor. Türkiye’nin İkinci Yüzyıl’ında bu çağa ayak uydurmamız gerekir. Bu vizyonu ise yaşı 70’in üzerindeki başkanlarla yapamayız. Lakin teknolojiyi uygun kullanan geleceğin Türkiye’sinde ilgili teknolojik takımlarda beyin fırtınası guruplarında yer alan ve efor sarf eden Sinan Oğan yapabilir. Bu kapsamda öncelikle tüm Türkiye’de internet kullanımını fiyatsız hale getireceğiz. 18 yaşına gelen her gencimize tablet, bilgisayar, telefon ve gibisi araçları almalarına imkan tanıyan teknoloji çeki vereceğiz. Güç ve besin zincirlerinden başlayarak, üretim, transfer datalarını blockchain ile yöneteceğiz. Güç teşvikleriyle Türkiye’de kripto para dataları yaygın hale getirecektir.

Gelecek Gençlerde Olacak Projesi’ni hayata geçireceğiz. Gençlerimize nizamlı bir iş uygun bir maaş ve tatil yapmanın lüks olmadığı bir Türkiye sunacağız. Gençlerin KYK’ya olan tüm borçlarını sileceğiz. Her üniversiteye öğrenci yurdu yapma zaruriliği getireceğiz. Yurtlarda yer bulamayan öğrencilere aylık en az 500 lira kira yardımı yapacağız. Gençlerde devlet kapısında beklemeyecek iş kurmaları niye de dayanak olunacaktır. Gençlere fiyatsız girişimcilik kursları verilecektir. Bu kursları tamamlayan gençlerimize 75 bin TL’ye iki yıl faizsiz düşük ödemeli kredi verilecektir.

“ASGARİ FİYATI 30 BİNE ÇIKARACAĞIZ”

Bütün bu hissettiğimiz hayat pahalılığının, ekonomik krizin tek sebebi Türkiye’yi 20 yılda yönetilemez hale getiren mevcut iktidar ve tek adam rejimidir. Bu kriz tek adam rejimi gitmezse sürdürülemez haldedir. Yani kışın gerisi kara kıştır. Merkez Bankası piyasa etrafında tam bağımsız olarak misyonunu yapacaktır. TÜİK üzere kurumlar gerçek sayıları açıklayacaktır. Halkımız beslenemiyor yalnızca karnını doyuruyor. Taban fiyatı 30 bine çıkaracağız. Bir çağrımda Cumhur ve Millet İttifakı’ndaki kendini Atatürkçü olarak gören siz sevgili vatandaşlarımız olacaktır. Oylarınızı gönlünüzdeki partiye elbette verebilirsiniz. Lakin Cumhurbaşkanlığı seçiminde sizi temsil etmeye hazır yegane aday Sinan Oğan’dır. Ne ona ne ona oylar Sinan Oğan’a.”

Kaynak: ANKA / Siyaset