Serik’te 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Standı Açıldı
Antalya‘nın Serik ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle fotoğraf standı açıldı.
Serik Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen standın açılışına, Serik Kaymakamı Cemal Şahin, Serik Belediye Lideri Enver Aputkan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Şahin, açılışta yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da milletin birlik ve beraberliğinin gözler önüne serildiğini belirterek, “15 Temmuz’da hain bir darbe teşebbüsü gerçekleştirildi. Milletimiz buna ‘dur’ dedi. Askeri, polisi, vatandaşıyla herkes Cumhurbaşkanımızın davetiyle meydanlara indi. Darbe teşebbüslerinin artık Türkiye gündeminde olmaması gerektiği, milletin birliği ve beraberliğiyle bu cins şeyleri alt ettiğini bir kere daha görmüş olduk.” diye konuştu.
Konuşmaların akabinde açılışı gerçekleşen stantta, bu yıl okullar ortasında düzenlenen fotoğraf yarışında birinci olan öğrencinin 15 Temmuz isimli resmi de sergilendi.
İlçede 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamındaki etkinlikler, tabiat yürüyüşü, satranç, akıl ve zeka oyunları turnuvası, dron ve ışık gösterisi, belgesel ve kısa sinema gösterimi ve bayrak yürüyüşüyle devam edecek.