Şampiyon, Mersin'i konutunda devirdi

Şampiyon, Mersin’i konutunda devirdi

Misli.Com Türkiye Basketbol Ligi Özgür Adıgüzel Döneminde gayret eden Çağdaş Bodrumspor, 29. hafta maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi ile deplasmanda karşılaştı.

Geçen hafta şampiyonluğu garantilemenin verdiği rahatlık ve itimat ile alana çıkan Bodrum takımı, birinci çeyreğini 16-15 geride bitirdiği karşılaşmada devre ortasına 32 -34 önde gitti. Üçüncü çeyreği de 48 -52 önde bitiren Çağdaş Bodrumspor, maçı 63-71 önde tamamladı.

Maça Hakan Yapar, Chris Warren, Horace Spencer, Fatih Cantitiz ve Ege Havsa birinci beşi ile çıkan Çağdaş Bodruspor’da maçta 21 sayı atarak ekibin galibiyetinde büyük katkı sağlayan Chris Warren’ı, 17 sayı ile Hakan Yapar, 11 sayı ile Ege Havsa takip etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Çağdaş Bodrumspor Başantrenörü Nadir Arslan, ligin son deplasman maçını şu formda kıymetlendirdi; “Mersin, nitekim bu ligin en güzel basketbol oynayan gruplarından biri. Oyuncularımı tebrik ediyorum, buraya şampiyon olarak geldiler ve şampiyon karakteri ile oynadılar. Şampiyon oldukları için ciddiyeti elden bırakmadılar. Bütün dönem olduğu üzere çok uygun gayret ettiler ve dediğim üzere Mersin üzere çok uygun bir ekibi çok az sayıda tuttuk. Bu oyuncularla çalıştığım için gurur duyuyorum. Mersin’e play-off’ta muvaffakiyetler diliyorum. Bizi nitekim çok uygun ağırladılar bunun için de teşekkür ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum”

Çağdaş Bodrumspor, ligdeki son maçını 21 Mayıs Pazar günü saat 15: 45’te taraftarının önünde oynayacak. – MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor