Rıdvan Dilmen'den Okan Buruk ile ilgili bomba tespit: Zaniolo ile çalışacağını düşünmüyorum

Rıdvan Dilmen’den Okan Buruk ile ilgili bomba tespit: Zaniolo ile çalışacağını düşünmüyorum

İstanbulspor’u 2-0 mağlup ederek Şampiyonluk için geri sayıma geçen Galatasaray’ın zaferini ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen kıymetlendirdi. TV8.5 ekranlarında konuşan Dilmen, Okan Buruk’un gelecek dönem Zaniolo ile çalışmayacağını düşündüğünü belirtti.

“ZANIOLO İLE GELECEK DÖNEM ÇALIŞACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamada, “Ben Okan Hocanın Zaniolo ile gelecek dönem çalışacağını hiç düşünmüyorum. Çok yetenekli, Rashica’ya nazaran mesleği daha güzel olabilir ancak kırmızı kartlık çok fazla durumu var. Burada maç kaybedilseydi Zaniolo bunu Okan hocaya atar. Oynamadığım için ben böyleyim diyebilir. Hocasına serzenişte bulunur. Nicolo Zaniolo 2 hafta 11’de başlasaydı bu hareketi yapmazdı. O da bitirmiş olayı.” dedi.

Rıdvan Dilmen’in açıklamaları şöyle:

“MUSLERA’NIN EN RAHAT MAÇIYDI”

Fenerbahçe, Trabzonspor’a puan kaybederse Galatasaray cumartesi günü şampiyonluğunu ilan eder. 0-0 bitse de kâfi oluyor. Esasen Fenerbahçe kaybederse Galatasaray bu ikramı kaçırmaz. Karagümrük ve İstanbulspor’un stadı yok. Bu ekipler için büyük dezavantaj oluyor. Galatasaray sabaha kadar oynasa İstanbulspor’u yenerdi. Kalesinde çabucak hemen hiç tehlike yaşamadı. Muslera’nın en rahat oynadığı maçtı. Kasımpaşa’nın kazanmasıyla birlikte İstanbulspor için kolay olmayacak.

“ÇOK SÜRATLİ DÜŞÜNÜYOR”

Galatasaraylı oyuncuların motivasyonu epeyce yüksekti. Icardi ve Kerem fevkalade bir oyun çıkardı. Ceza alanı içinde çok uygun oyuncular gördüm. Tamam Jardel falan çok daha golcüydü ancak Icardi dilediği vakit dünyanın en süratli adamı oluyor. Çok süratli düşünüyor, artta da gözü var üzere. Tam bir ceza alanı forveti. Bütün ekip muazzam oynadı. Olağanüstü bir coşkusu vardı.

“10 KİŞİ KALMASINA KARŞIN OYUNDAN KOPMADI”

Galatasaray’ın 11’ine baktığımızda cezalı olduğu için yalnızca Boey yoktu. Kimin oynayacağı aşikâr. Maçı hak ederek kazandı. En az 2 gol daha atmalıydı. 10 kişi kalmasına karşın oyundan kopmadı. Sergio Oliveira’nın beklenen bir sorunu oldu. Birinci yarı çok uygun oynamıştı.

“PENALTI VERİLMELİYDİ”

Orta sahayı boşaltarak kazanamazsınız. Örneğin Konya maçı! Bugün değişiklikleri ona nazaran yaptı. Orta sahayı dirençli yaptı. 10 kişi kalmasına karşın oyunu son ana kadar uygun okudu. Bana nazaran Nelsson ile Eze’nin durumunda penaltı verilmeliydi. Topa evvel Nelsson yükseliyor. Benim şahsi görüşüm penaltı. Rashica için verilen penaltı durumuna da soru işareti bırakıyorum. Her yoruma açığım.

“GELECEK DÖNEM BİR TIK DAHA CANLI OLMAK ZORUNDA”

Kazanan her vakit haklıdır. Makûs günler geçirmesine karşın başarılı sonuçlar alıyorlar. Son iki haftayı konum vermeden bitirdiler. Biz 4 gün sonra Galatasaray’ın şampiyonluğunu konuşabiliriz. Galatasaray gelecek dönem bir tık daha canlı olmak zorunda.