ÖSYM sonuçları ne vakit açıklanacak? YKS üniversite imtihanı sonuçları ne vakit açıklanır? Üniversite imtihanı sonuçları açıklandı mı?

ÖSYM sonuçları ne vakit açıklanacak? YKS üniversite imtihanı sonuçları ne vakit açıklanır? Üniversite imtihanı sonuçları açıklandı mı?

ÖSYM sonuçları ne vakit açıklanacak? YKS üniversite imtihanı sonuçları ne vakit açıklanır? Üniversite imtihanı sonuçları açıklandı mı? merak ediliyor. ÖSYM’nin yayınladığı imtihan takvimine nazaran, 17-18 Haziran’daki Yükseköğretim Kurumları İmtihanı oturumları yapıldı. YKS imtihanına giren adaylar ise ÖSYM sonuçları ne vakit açıklanacak? YKS üniversite imtihanı sonuçları ne vakit açıklanır? Üniversite imtihanı sonuçları açıklandı mı? sorularına cevap arıyor.

ÖSYM SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalara nazaran YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklayacak. TYT: 17 Haziran, AYT: 18 Haziran , YDT: 18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. İmtihanların sıkıntısız bir formda tamamlanmasının akabinde YKS sonuçları 20 Temmuz’da adayların erişimine açılacak.

YKS İMTİHANI NE VAKİT?

YKS imtihanının yapılacağı tarihte muhakkak oldu. Bu yıl YKS imtihanı 17 -18 Haziran tarihleri ortasında yapılacaktır. 2023-YKS 1. Oturum (TYT) 17 Haziran tarihinde gerçekleşecektir. 2023-YKS 2. Oturum (AYT) 18 Haziran tarihinde yapılacaktır. Bununla birlikte adaylar, 2023-YKS 3. Oturum (YDT) 18 Haziran tarihinde imtihana girecektir.

2023 YKS TERCİHLERİ NE VAKİT?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalara nazaran YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklayacak. TYT: 17 Haziran, AYT: 18 Haziran , YDT: 18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. İmtihanların sıkıntısız bir halde tamamlanmasının akabinde YKS sonuçları 20 Temmuz’da adayların erişimine açılacak. ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) sonuçlarının, “sonuc.osym.gov.tr” adresinden ilanının akabinde tercih süreci de başlayacak.

Tercihlere ait şimdi resmi bir açıklama yok. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.