Onursal Adıgüzel'i vazifeden alan Kılıçdaroğlu'ndan yeni hamle! Mehmet Ali Yüksel'i Başdanışman olarak atadı

Onursal Adıgüzel’i vazifeden alan Kılıçdaroğlu’ndan yeni hamle! Mehmet Ali Yüksel’i Başdanışman olarak atadı

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 44,89 oranında oy alırken, rakibi Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49,50 aldı. Her iki isimde yüzde 50’yi geçemediği için seçim ikinci cinse kaldı. Seçimde istediğini alamayan ve Erdoğan’ın gerisinde kalan Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ikinci çeşit seçimlerine hazırlık yapmaya başladı.

ADIGÜZEL’İN AKABİNDE BİR ATILIM DAHA

Kılıçdaroğlu, seçim gecesi CHP’nin sisteminin ve data akışının tıkanması nedeniyle tenkitlerin gayesi olan CHP Bilgi ve İrtibat Teknolojilerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i dün akşam vazifeden aldı. CHP başkanı Adıgüzel’in akabinde bir atılım daha yaptı.

YÜKSEL’İ BAŞDANIŞMAN YAPTI

Kılıçdaroğlu, Mehmet Ali Yüksel’i Siyasi İşler ve Seçim Propagandası’ndan sorumlu Başdanışman olarak görevlendirdi. Görevlendirme yazısında, “Sayın Mehmet Ali Yüksel, CHP nezdinde ‘Siyasi İşler ve Seçim Propagandası’ konusunda çalışmalar yürütmek üzere Genel Lider Başdanışmanı olarak görevlendirmeniz uygun görülmüştür” denildi.

Yüksel, 2015-2019 ortasında İstanbul’da CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı misyonunu yürüttü.