Okan Buruk'tan UEFA Kupası zaferinin yıldönümünde taraftarı coşturan ileti: Bu yılın sihri 23

Okan Buruk’tan UEFA Kupası zaferinin yıldönümünde taraftarı coşturan ileti: Bu yılın sihri 23

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası’nın yıl dönümünde kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

“GURUR DUYULACAK BİR KUPA”

UEFA Kupası’nı kazanmanın büyük bir gurur olduğunu söyleyen Buruk, “23, bu yılın sihirli sözü. Hem 23. şampiyonluk hem de 2023 Cumhuriyet’in 100. yılı. UEFA Kupası’nı kazanmamızın üzerinden 23 yıl geçti. Hala o gururu, heyecanı, memnunluğu yaşıyorum. Birkaç gün evvel oğlum maçı açtı. Manzaraları izledik bir arada. Tıpkı heyecanı yaşadım. Birebir gururu duydum. Yalnızca kazandığımız için değil oynadığımız oyun da çok güçlüydü. Kaçırdığımız konumlar, Taffarel’in kurtarışı… Mucizevi şeyler de vardı. Gurur duyulacak bir oyun ve gurur duyulacak bir kupa kazanmışız. Onun memnunluğunu hala yaşıyorum” dedi.

“PENALTILARDA BİZ DAHA İYİYDİK”

Arsenal ile oynanan finalde saha içinde yaşananları anlatan genç teknik yönetici,”Dua ediyoruz, bir yandan konum durum yere düşüyoruz. Ayak parmağım kırıktı, 80. dakikada oyundan çıkmıştım. Ayakkabımı çıkardım, üstüne basıyorum. Yere yatıyoruz, kalkıyoruz. Dakikalar bitmiyor. 10 kişi kaldıktan sonra da rakip kaleye gittik. Yeniden oyunun içinde olan ekiptik. Rakibimizin kıymetli atakları oldu lakin bunları yanlışsız bir halde savuşturduk. Penaltılara taşıdık, penaltılarda âlâ olan bizdik” kelamlarını sarf etti.

“İNŞALLAH YENİDEN KAZANIRIZ”

Buruk, kelamlarını şöyle tamamladı: “”Biz yalnızca final için değil, o kupa yoluna girdikten sonra Türkiye’de inanılmaz bir sinerji oluştu. Galatasaray’ın kupayı kazanacağına dair sinerji oluştu. İnsanların inanışı, takviyesi, duası hakikaten penaltılarda bile gördük. Direkten dönen toplar, bizim daha sakin penaltı atmamız, rakibimizin kaçırdığı penaltılar… Ülke olarak çok istedik o kupayı kazanmak. O kupa Türkiye’ye geldi. İnşallah tekrar gelir, tekrar biz kazanırız. Bunu çok isterim. O devir için ne kadar değerli bir şey yaptığımızı geçmişe baktığımızda, geçen müddette de buna yaklaşamadığımız için ülke olarak, değerli ve kıymetli bir iş başarmışız.”