Muratpaşa Belediyesi'nden Aşık Mahzuni Şerif anma gecesi

Muratpaşa Belediyesi’nden Aşık Mahzuni Şerif anma gecesi

Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, vefatının 21’inci yılında Sabahat Akkiraz‘ın sahne aldığı Aşık Mahzuni Şerif anma gecesi ve bahar konserinde, “Bahar her şeyiyle yükünü hissettiriyor” diye konuştu.

Büyük hak ozanı, arkasında 453 plak, 58 kaset bırakan Aşık Mahzuni Şerif, vefatnın 21’inci yıl dönümünde Antalya’da Muratpaa Belediyesi’nce Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen bahar konseriyle anıldı.

Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal’ın da katıldığı gecede Türk halk müziği sanatkarı Prensip Türkdoğan ve türkülerin güçlü sesi Sabahat Akkiraz sahne aldı. Geceye vatandaşlar da ağır ilgi gösterdi. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin salonu hınca hınç dolarken, salona giremeyenler fuayeye kurulan LED ekrandan konseri takip etti.

Başkan Uysal, gecede yaptığı konuşmada, “Bahar her şeyiyle tartısını hissettiriyor. Her gün bir evvelki günden daha güneşli, daha umutlu, daha moralli. Daha sevgi dolu, daha dirençli. Daha özgür olmaya gerçek adımlar atıyoruz” diye konuştu.

Konuşmasını “Pir Sultan’ım dostlar yardım etmez mi/ Mümün bağında bülbül ötmez mi/ Gayri çektiğimiz yetmez mi/ Kalkalım bakalım kaç olursa olsun” dizeleriyle tamamlayan Lider Uysal, salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.

Gecede Aşık Mahzuni Şerif’in türkülerini seslendiren Sabahat Akriraz, unutulmaz konserinin akabinde Lider Uysal’a teşekkür ederek,  “Siz onu çok seversiniz o sizi çok sever. Tekrar görüşelim. Hoşça kalın” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat