Muharrem İnce ile ilgili Memleket Partisi'nden açıklama geldi: Tansiyonu yükseldiği için mitingler iptal edildi

Muharrem İnce ile ilgili Memleket Partisi’nden açıklama geldi: Tansiyonu yükseldiği için mitingler iptal edildi

Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Manisa ve İzmir mitingleri sıhhat problemleri nedeniyle iptal edildi. Kalp krizi riskine karşı İnce’ye dilaltı hapı verildiği öne sürüldü.

“SAĞLIK DURUMU DAHA İYİ”

İnce’nin sıhhat durumuyla ilgili partisinden açıklama geldi. Tv100 canlı yayınına bağlanan Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, İnce’nin tansiyonu yükseldiği için mitinglerin iptal edildiğini belirtti. Sayan şunları söyledi: “Sağlık durumu daha yeterli, bilhassa son birkaç gündür seçim periyoduna yaklaşıyoruz, bu atakların dozajı ve şiddeti çok fazla arttı. Hiçbir insan psikolojisi buna kolay kolay dayanamaz. Tekrar Genel Liderimiz çok güçlü bir insan, bu sürece kadar sabretti, ayakta durdu lakin elbette ki bu tip iftiralar, montajlar ile evvel Genel Başkanı’mıza sonra bize algılar yapılıyor. Kumpas demiyorum montaj diyorum.

“TANSİYONU YÜKSELDİĞİ İÇİN MİTİNGLERİNİ İPTAL ETTİ”

O manzaraların hiçbir tanesi gerçek değil. Bizi medyada, toplumsal medyada boğmaya çalışıyorlar. Anket şirketleri de buna dayanak çıkıyor. Hastaneye yatırılmadı, meskende dinleniyor kendisi. Tansiyonu yükseldiği için bugünkü mitinglerini iptal etti. Sıhhat durumu yarın tekrar gözden geçirilecek. İnşallah yarın daha yeterli olur ve kaldığı yerden devam eder.”

“İNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLMİYOR”

İnce’nin adaylıktan çekileceği tezlerine ait Özkal “Ben bunlara karşılık vermekten yoruldum. Memleket Partisi kurulduğu günden beri algı operasyonuna maruz kalıyor. İnce neden çekilsin? İnce’nin çekilmesini gerektirecek bir durum var mı? Montaj imgeler, geçersiz evraklar yayınlanıyor, İmamoğlu’na taş atılıyor sonra Memleket Partisi’ne çabucak çekil baskısı yapılıyor. Sayın İnce adaylıktan çekilmiyor.” formunda konuştu.