MSB'den "Seçim günü TSK zırhlı araç ve işçisinin hazır bulundurulması" tezine karşılık: Manipülatif ve gerçek dışı

MSB’den “Seçim günü TSK zırhlı araç ve işçisinin hazır bulundurulması” tezine karşılık: Manipülatif ve gerçek dışı

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanlığı’nın seçim günü Türk Silahlı Kuvvetleri ( Tsk ) zırhlı araç ve işçisinin, valilerce “gerek görülmesi” halinde kullanılması üzere hazır bulundurulmasını istediğini söyledi. İlgili belgeyi paylaşan Bakan, “Savaşa mı gidiyoruz? Seçime mi gidiyoruz? Nedir bu? TSK’nın zırhlı araçlarına, işçisine bir seçim sahtı mahallinde GAMER, İçişleri Bakanlığı niçin gereksinim duyar?” diye sordu. Bakan, valilere ve TSK’ya, “Suça ortak olmayın” diye seslendi.

MSB’DEN TEZLERE YANIT

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve kumandanlarının seçimle ilişkilendirilmesi, yeni politik tartışmaların içine çekilmeye çalışılması, ülkemizin birlik, bütünlük ve güvenliği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar işçisinin en hafif tabiriyle emeğine saygısızlıktır.” sözüne yer verildi.

MANİPÜLATİF VE GERÇEK DIŞI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, son vakitlerde çeşitli mecralarda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Komuta Kademesini “siyasi emellerine alet etmek isteyenler tarafından yapılan manipülatif ve gerçek dışı” haber ve yorumlara rastlandığı belirtildi.

“EN HAFİF TABİRİYLE SAYGISIZLIK”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve kumandanlarının seçimle ilişkilendirilmesinin, şimdiki politik tartışmaların içine çekilmeye çalışılmasının ülkenin birlik, bütünlük ve güvenliği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar çalışanının emeğine “en hafif tabiriyle saygısızlık” olarak nitelendirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Asil milletimizin sevgisi, inancı ve duasından aldığı ilhamla kendisine verilen her türlü misyonu büyük bir muvaffakiyetle yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik telaffuzlardan uzak durulması, günlük polemiklerin dışında tutulması asil milletimizin yüksek menfaatleri gereğidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Komuta Kademesi ve işçisi bir bütün olarak, yurt içinde ve hudut ötesinde ülkemizin ve milletimizin hak ve menfaatlerini korumak için karada, denizde ve havada, her türlü arazi ve iklim şartlarında faaliyetlerini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.”

Kaynak: AA / Sarp Özer – Şimdiki