MKE Ankaragücü Türkiye E-Spor Futbol Ligi'nde Şampiyon Oldu

MKE Ankaragücü Türkiye E-Spor Futbol Ligi’nde Şampiyon Oldu

MKE Ankaragücü, Türkiye E-Spor Futbol Ligi’nde şampiyon oldu.

Kulüpten yapılan açıklamada, MKE Ankaragücü E-Spor Ekibi’nin, bu dönem gösterdiği performansla dünya çapında rekorları altüst etmeye devam ettiği belirtildi.

Sezonun son kupası Türkiye E-Spor Futbol Ligi’nde 38 maçta yalnızca bir defa yenilerek 103 puan toplayan Ankara temsilcisinin kırılması güç bir rekorla şampiyon olduğunun vurgulandığı açıklamada, dönemin 5 kupayla kapatıldığı kaydedildi.

Yaklaşık 8 bin grubun bulunduğu FIFA Pro Club dünya gruplar sıralamasında birinci sıraya yükselen MKE Ankaragücü’nün gelecek dönem Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edeceğinin belirtildiği açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Daha evvel hiçbir Türk kadrosunun kazanamadığı Avrupa’nın en şiddetli ve itibarlı ligi olan ‘E-Sports Premier’i kazanan Ankaragücü, Avrupa’nın en âlâ 256 kadrosunun katıldığı ‘E-Sports Cup Turnuvası’nı da kazanarak dünyada bu iki kupayı kazanan birinci ve tek kadro olarak ismini yazdırdı. Temsilcimiz, döneme Türkiye E-Spor Futbol Ligi Lansman kupasıyla başlayıp çabucak akabinde Türkiye E-Spor Federasyonunun düzenlediği Türkiye Kupası’nın da sahibi olmuştu.”

Kaynak: AA / Muhammed Boztepe – Spor