Milli sporcu Eda Sayak'tan altın madalya

Milli sporcu Eda Sayak’tan altın madalya

Milli sporcu Eda Sayak, Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları raffa disiplini kadınlar altın nokta kategorisinde altın madalya kazandı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi iş birliğinde düzenlenen organizasyonun yarı final yarışları, Toroslar Bocce Tesisi’nde yapılıyor.

Raffa disiplini kadınlar altın nokta kategorisi yarı finalinde mücadele eden milli bocceci Eda, Hırvat rakibini 12-3 yenerek finale yükseldi. Finalde Şilili rakibi Franca Martini ile eşleşen Eda, rakibine 17-14 üstünlük sağlayarak dünya şampiyonu oldu.

Final müsabakasını izleyen Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Uluslararası Bocce Konfederasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Mutlu Türkmen ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Eda’yı tebrik etti.

İki disiplinde 37 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 400 sporcunun katıldığı organizasyon final mücadeleleriyle devam ediyor.

Bakan Kasapoğlu’ndan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mersin’de düzenlenen Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda raffa branşı kadınlar altın nokta disiplininde şampiyon olan milli sporcu Eda Sayak’ı tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, kutlama mesajında "Mersin’de bulunan Toroslar Bocce Tesisi’nde düzenlenen Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda raffa disiplini kadınlar altın nokta kategorisinde altın madalya kazanan milli sporcumuz Eda Sayak kardeşimi yürekten kutluyorum. Kazanılan bu madalyada emeği geçen hocalarımıza ve yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.