Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, karayollarının yaptığı fakat vatandaşların kullanmadığı üst geçitlerle ilgili yaptığı açıklamada ‘Belediyenin üst geçitlerin bakımını üstlenmediğini’ öne sürdü. Acaba Karayolları, bu ucube ve vatandaşın kullanmadığı üst geçitleri yaparken gerçekten belediye ile görüşme yaptı mı?

31 Mart seçimlere sayılı günler kala belediye başkan adayları arasındaki polemikler de her geçen gün artıyor. Yerel bir televizyondaki programda konuşan Ak Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen’in ortaya attığı iddia ise uzun süre konuşulacak cinsten. Şehir Hastanesi ile Şehir AVM arasına yürüyen merdivenli ve asansörlü üst geçit yapılacağını belirten Başdeğirmen, üst geçitlerin yapılmaması ile alakalı Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı sorumlu tuttu. Başdeğirmen, diğer kavşaklarda Karayolları tarafından yapılan üst geçitlerde modern sistemlerin uygulanmamasına yönelik eleştiri üzerine Karayolları’nı savunmaya geçti.

Belediye ‘Bakamayız’ demiş (mi)

Başdeğirmen’in açıklaması şöyle: BELEDİYE ‘BAKAMAYIZ’ DEMİŞ “Isparta’da Karayolları’nın yaptığı üst geçitler var. Halkımız yaya ulaşımının uzak olmasından şikayet ediyor. Haklılar. Günümüz sistemleri modern. Yayalar için yürüyen merdivenler, engellilerimiz için asansörler konuyor. Isparta’da da yapılabilirdi. Neden yapılmadı biliyor musunuz? Araştırdım, konuştum. Müteahhide sordum, Karayolları yetkililerine sordum. Aldığım cevap karşısında şoke oldum. Isparta Belediyesi’ne sormuşlar ‘bakımını üstlenirseniz asansör ve yürüyen merdiven yapacağız’ diye. Ama ‘hayır’ cevabını almışlar. Karayolları da bu sistemi yapmak zorunda kalmış. Belediye ne için vardır. Belediye halkının rahatı, refahı için vardır. Nasıl bakımını üstlenmezsiniz ya. Nedir bunun bakım maliyeti? Bu kadar duyarsızlık olur mu?

ALAY MI EDİYORLAR?

Karayolları’nın yaptığı ve vatandaşın kullanmamak için hayatını tehlikeye attığı üst geçitler, daha önce Mercek Haber Gazetesi ve Isparta Son Haber tarafından gündeme alınmıştı. 60 metrelik yoldan karşıya geçmek için insanları 300 metre yürümeye zorlayan ve tam bir mühendislik faciası olan Isparta’da Çünür, Çevre Yolu, Eğirdir yolu, Migros kavşağının sadece bir köşesine yapılan üstgeçitler, hangi firmaya yaptırıldı? Başka illerde nizami olan üst geçitler Isparta’da neden labirent gibi yapıldı? Bu üst geçitler yapılırken de Isparta Belediyesi ile irtibata geçildi mi? Karayolları’nın yaptığı üst geçitlerin bakımlarını Belediye yapmak zorunda mı?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz