Mersin Yenişehir Belediyesi Liseli Öğrencilere Drone Eğitimi Verdi

Mersin Yenişehir Belediyesi Liseli Öğrencilere Drone Eğitimi Verdi

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından ilçedeki 18 lisede verilen drone eğitimlerine katılan 405 öğrenci sertifikalarını aldı. Yenişehir Belediyesi’nin drone eğitimlerinden depremzede öğrenciler de yararlandı.

Yenişehir Belediyesi eğitim faaliyetleriyle çocukların şahsî hünerlerini, sorun çözme yeteneklerini ve kadro çalışmalarını geliştirmelerine yardımcı olurken, bilimsel kanıyı de teşvik etmeyi hedefliyor. Bu kapsamda başlatılan drone eğitimlerinde; lise öğrencileri insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş prensipleri, meteoroloji, hava trafiği, kumanda sistemi, aygıt bakımı ve tamiri mevzularında aydınlatıldı.

18 lisede 405 öğrenci eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlayarak, sertifika almaya hak kazandı. Sarsıntı bölgesinden Mersin’e gelerek, eğitimlerini sürdüren öğrenciler de eğitimlerden yararlanma fırsatı yakaladı.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını Yenişehir Belediye Başkanvekili Özgür Buyruğa, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Lideri Vahap Şehitoğlu, Yenişehir Muhtarlar Derneği Lideri Giray Atilla, Yenişehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Deniz İhtimam ve eğitmen Erdal Sağlam’ın elinden aldı.

Kaynak: ANKA / Eğitim