Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Tatilcileri Karşıladı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Tatilcileri Karşıladı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Kurban Bayramı için kente gelen tatilcileri kent girişinde karşıladı.

Vali Pehlivan, beraberindeki Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve öteki ilgililerle Çeşmeli Mahallesi’ndeki polis ve jandarma denetim noktasını ziyaret etti.

Buradaki polis ve jandarma çalışanıyla bayramlaşan Pehlivan, daha sonra denetim noktasında durdurulan araçlardaki vatandaşlarla görüştü.

Sürücülere ve ailelerine, inançlı trafiğin değerini anlatan Pehlivan, vatandaşların bayramını kutladı, çikolata ikramında bulunarak, araçlardaki çocuklara çeşitli ikramlar verdi.

“Şu ana kadar rastgele bir olumsuzluk yaşamadık”

Pehlivan, gazetecilere, Mersin’de bayramın huzur içerisinde geçmesi için üst seviye önlemler aldıklarını söyledi.

Kurban Bayramı’na tüm ünitelerin hazır olduğunu lisana getiren Pehlivan, “Tedbirleri bu haftanın yoğunluğunu öngörerek artırdık. Bu hafta prestijiyle planlamaya koyduk. Çok şükür şu ana kadar rastgele bir olumsuzluk yaşamadık. Önlemlerimiz hem genel asayişin sağlanmasına yönelik hem de bayramlarda yaşanan yoğunluğa karşı aldığımız önlemleri içeriyor.” tabirini kullandı.

Tatil boyunca toplam 31 bin çalışanın misyon yapacağını aktaran Pehlivan, havadan, karadan ve denizden kontrollerin süreceğini vurguladı.

Acil davet merkezi ve sıhhat çalışanlarının da kesintisiz misyon yapacağını belirten Pehlivan, “Bütün takımlarımız vazifelerini aktif bir formda yerine getiriyor, getirmeye de devam edecek. Geliş yolunda olduğu üzere dönüşte de sıkı bir formda önlemleri sürdüreceğiz. Lütfen kurallara uyalım. Bayramlar sevinçli oluğumuz günler. Bu hoş günlerin hüzne dönüşmemesi için lütfen kurallara ve kuraları denetleyen ünitelere, işaretlere riayet edelim.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Mustafa Ünal Uysal – Yeni