Meclis'e 4 vekil gönderen HÜDA PAR başkanı Yapıcıoğlu'ndan ikinci çeşit yorumu: Erdoğan'ı yine lider yaptıracağız

Meclis’e 4 vekil gönderen HÜDA PAR başkanı Yapıcıoğlu’ndan ikinci çeşit yorumu: Erdoğan’ı yine lider yaptıracağız

Milletvekili seçimlerine AK Parti listelerinden giren HÜDA PAR, 4 adayını da TBMM’ye göndermeyi başardı. Hür Dava Parti (HÜDA PAR) Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tipe kalması ile ilgili açıklama yaptı.

“ARKADAŞLARIMIZIN TAMAMI SEÇİLDİ”

Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçlarına nazaran Cumhur İttifakı’nın Meclis çoğunluğunu elde ettiğini belirtti. Seçim sürecinde ihlasla çalışan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eden Yapıcıoğlu, “AK Parti listelerinden aday gösterilen arkadaşlarımızın tamamı seçildi.” bilgisini verdi.

“İKİNCİ ÇEŞİTTE DA OLSA TEKRAR LİDER YAPTIRACAĞIZ”

Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tipinin 28 Mayıs’ta yapılacağını hatırlatarak, “İnşallah Cumhurbaşkanı’mızı ikinci tıpta da olsa yine lider yaptıracağız ve ‘tam bağımsız Türkiye’ gayesine daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. Teveccüh gösterip bize dayanaklarını esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu. Millete hizmet için çaba edeceklerini söyleyen Yapıcıoğlu, oy veren ve vermeyen herkesin vekili olarak hizmet edeceklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Sefa Şahin – Şimdiki