LGS tercih ne vakit başlıyor? 2023 LGS tercihleri ne vakit bitiyor? LGS tercihleri nereden, nasıl yapılır?

LGS tercih ne vakit başlıyor? 2023 LGS tercihleri ne vakit bitiyor? LGS tercihleri nereden, nasıl yapılır?

Lgs tercih ne vakit başlıyor? 2023 LGS tercihleri ne vakit bitiyor? LGS tercihleri nereden, nasıl yapılır? merak ediliyor. 4 Haziran 2023 tarihinde LGS kapsamında gerçekleştirilen “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Ait Merkezi Sınav” sonuçları meb.gov.tr adresinden erişime açıldı. Pekala, LGS tercih ne vakit başlıyor? 2023 LGS tercihleri ne vakit bitiyor? LGS tercihleri nereden, nasıl yapılır?

LGS TERCİH NE VAKİT BAŞLIYOR?

LGS sonuçları MEB’in resmi sitesinden erişime açıldı. Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu 26 Haziran’da açıklanacak, tercihler ise 3-19 Temmuz tarihleri ortasında yapılacak. Tercih sonuçlarının ne vakit açıklanacağı hakkında şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.

Sınava ait ayrıntıları paylaşan Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay’da yaptığı açıklamada, imtihan kılavuzunun pazartesi günü ilan edileceğini bildirdi. Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu ise 26 Haziran’da yayımlanacak. Adaylar, tercihlerini 3-19 Temmuz’da yapabilecek.

1 MİLYON 246 BİN ÖĞRENCİ BAŞVURDU

LGS merkezi imtihanına bu yıl 8’inci sınıftaki 1 milyon 246 bin 429 öğrenci başvurdu. İki oturum halinde yapılan imtihan 15 bin 532 okulda, 81 bin 570 salonda gerçekleştirildi.