KPSS başvurusu başladı mı? 2023 ÖSYM | KPSS ne vakit?

KPSS başvurusu başladı mı? 2023 ÖSYM | KPSS ne vakit?

Kpss başvurusu başladı mı, sorusunun karşılığı merak edilen mevzular ortasında yer alıyor. Merakla beklenen KPSS müracaatları nihayet başladı! Binlerce adayın iştirak sağlayacağı Kamu Çalışanı Seçme Sınavı’na girecek olan adaylar için heyecan dolu bir süreç başlıyor. Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumlarında ter dökecek olan adaylar, mesleklerine bir adım daha yaklaşma fırsatını bu imtihanla elde edecekler. İşte merakla beklenen müracaat detayları ve imtihan tarihleri…

KPSS BAŞVURUSU BAŞLADI MI, NE VAKİT YAPILACAK?

KPSS müracaatları, 16 Mayıs 2023 tarihinde başladı ve 29 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu müddet içinde lisans mezunu adaylar, müracaatlarını ÖSYM AİS (Aday Süreçleri Sistemi) üzerinden gerçekleştirebilecekler. Müracaat süreçleri için adayların ÖSYM AİS hesaplarına giriş yapmaları ve müracaat adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

KPSS MÜRACAAT FİYATI NE KADAR?

KPSS müracaat fiyatı, ÖSYM’nin yayınladığı müracaat kılavuzuyla birlikte belirlenmiştir. Müracaat kılavuzunda yer alan bilgilere nazaran, müracaat fiyatıyla ilgili ayrıntılar öğrenilebilir. Adaylar, müracaat sürecinde belirtilen fiyatı ödeyerek müracaatlarını tamamlayabilecekler.

2023 KPSS İMTİHAN TAKVİMİ

KPSS imtihanı ise 2023 yılında farklı oturumlar halinde gerçekleştirilecektir. Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları, 23 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak. Alan Bilgisi oturumları ise 29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. ÖABT ise 6 Ağustos 2023 tarihinde düzenlenecektir.

KPSS’ye katılmak isteyen adaylar, belirtilen tarihler ortasında müracaatlarını tamamlamalı ve imtihan takvimine nazaran hazırlıklarını yapmalıdır. Müracaat süreciyle ilgili daha fazla bilgi için ÖSYM’nin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KPSS’ye girecek olan tüm adaylara muvaffakiyetler dileriz.