Kocaelispor Lideri Engin Koyun transferde son durumu kıymetlendirdi

Kocaelispor Lideri Engin Koyun transferde son durumu kıymetlendirdi

– Kocaelispor Lideri Engin Koyun transferde son durumu değerlendirdi

“Yarın büyük bir ihtimal bir ve iki tane transfer olma durumu var”

“Mouhamed Diop’un Fransa’dan önemli bir beklentisi var. Kendisi oraya inanmış. Orada futbol oynamak istiyor”

KOCAELİ – Transfer çalışmalarına ait açıklamalarda bulunan Kocaelispor Lideri Engin Koyun, “Birkaç gün içerisinde sizlerin de mutlu kalacağı transferlerle ilgili görüşmelerimiz yapılıyor. Yarın büyük bir ihtimal bir ve iki tane transfer olma durumu var” dedi. Taraftarın merakla beklediği Mouhamed Diop transferini kıymetlendiren Koyun, “Anladığım kadarıyla Fransa’dan önemli bir beklentisi var. Kendisi oraya inanmış. Orada futbol oynamak istiyor. Herhalde bir iki gün içerisinde bu netlik kazanır. Bayramdan sonra bekliyoruz. O netlik kazandığı vakit transfer gerçekleşecek” sözlerini kullandı.

Spor Toto 1. Lig grubu Kocaelispor yeni dönem çalışmalarına devam ediyor. Kocaelispor Lideri Engin Koyun taraftarların merakla beklediği transferlere ait son durumu kıymetlendirdi. Mouhamed Diop transferiyle ilgili oyuncuya tekliflerini ilettiklerini tabir eden Lider Koyun, birkaç gün içinde transferin netlik kazanacağını söyledi.

“Atabay bence bu ligin iyisi”

Transferde yanılgı yapma bahtlarının olmadığını söyleyen Engin Koyun, “Ertuğrul Hoca ile yapılan değişim gerek Kocaeli topluluğu gerekse Türk futbolunda çok olumlu karşılandı. Ona nazaran bir kadro kurmamız gerekiyor. Artık sorumluluğumuz daha da çok arttı. Hocamızla, teknik heyetle birlikte inanın her gün çok önemli manada çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışma sonucunda bugün birinci transferimizi yaptık. Atabay bence bu ligin yeterlisi. Geçmişte oynadığı kadrolardaki performansı olsun, ligi çok uygun bilmesi çok farklı bir karakter olduğunu biz biliyoruz. Ben kendisine de söyledim. ‘İlk transfer sensin. Bu işin sorumluluğu senin için çok ağır, alım olsun’ dedim. O da, o şuurla, o şuurla, şunu söylüyor; ‘Başkanım çok rahat olun elimden gelen her türlü takviyesi, katkıyı sağlayacağım, Kocaelispor üzere bir toplulukta bana yer verdiğiniz için’ Onun memnunluğunu bizimle paylaştı. Taraftarımız sabırlı olsun. Bu hususta bilhassa sabırlı olsun” dedi.

“Kamptan döndüğümüz vakit grup inşallah yüzde yüz transferle hazır olarak döneme girmiş olacak”

Ekonomik açıdan son yıllardaki en uygun transfer siyasetini izlediklerini tabir eden Koyun, “Şuursuzca, bilinçsiz de transfer yapmak istemiyoruz. Nokta transfer yapacağız. Kadronun arz edilen ve hocanın ve bizim ortak vermiş olduğumuz nokta transferlerle birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bu bir başlangıç. Birkaç gün içerisinde sizlerin de şad kalacağı transferlerle ilgili görüşmelerimiz yapılıyor. Yarın büyük bir ihtimal bir ve iki tane transfer olma durumu var. Kampa kadar yüzde 60, yüzde 70 transferi tamamlarız. Kamptan döndüğümüz vakit ekip inşallah yüzde yüz transferle hazır olarak döneme girmiş olacak” diye konuştu.

“Diop’un Fransa’dan önemli bir beklentisi var, orada oynamak istiyor”

Mouhamed Diop transferiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Koyun, “Kendisini bugün burada görmeyi istek ettik. Ama anladığım kadarıyla Fransa’dan önemli bir beklentisi var. Kendisi oraya inanmış. Orada futbol oynamak istiyor. İstediğimiz sayıları kendilerine ilettik. Herhalde bir iki gün içerisinde bu netlik kazanır. Bayramdan sonra bekliyoruz. O netlik kazandığı vakit transfer gerçekleşecek. Yoksa Diop bizim futbolcumuz. 8 numaraya muhtaçlığımız var aslında gelip bizde futbolu oynayacak. Çok rahat olun. Gerçek adımlarla yürüyoruz. Diop başlangıç olacak. Diop’un yalnız satışından beklenti değil ikinci satışından yüzde 20 beklentimiz var. İnşallah onun da çok daha büyük gruplara transfer olacağını inanıyorum” halinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ardacan Uzun – Spor