Kılıçdaroğlu'ndan yeni video! Yurt dışında yaşayan vatandaşlara vaatlerini sıraladı

Kılıçdaroğlu’ndan yeni video! Yurt dışında yaşayan vatandaşlara vaatlerini sıraladı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medyadan yeni bir görüntü paylaştı. “Vatan borcu” notu ile paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, yurt dışındaki seçmenleri sandığa davet ederek yeni vaatlerde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Sevgili halkım yarın yurt dışında yaşayan vatandaşlar hoş ülkemizin geleceği için bir kere daha sandık başına gidecek. Gurbette olan sıla hasreti çeken soydaşlarımız dünyanın neresinde olursanız olun bu seçimde sandığa gitmek bir vatan borcudur.

“ÜLKEMİZ İÇİN SON ÇIKIŞ”

Çünkü bu sorun artık bir seçimden öte referandumdur. Bir evvelki referandumun akabinde neler yaşadığımızı gördünüz. Bu sefer ki ise ülkemiz için son çıkış. Sandığa gelin ve etrafınızdakileri de sandığa getirin. Vatanınız için oy verin. O denli içi boş bir davet değil. Sıkıntılarınızı da o meselelerin tahlillerini de çok yeterli biliyoruz.

“FAHİŞ UÇAK BİLETİ FİYATLARINI MAKUL DÜZEYLERE ÇEKECEĞİZ”

TBMM’de güçlü varlık gösterebilmeniz için yurt dışı seçim etrafı oluşturacağız. Türkiye’de emekli olup öbür bir ülkede çalışırken, size uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını ve emekli aylıkların güzelleştirilmesini sağlayacağız. Türkiye’de sıhhat hizmetlerinizden eşit formda yararlanabileceksiniz. Sizi yok sayarak hayata geçirilen otomatik bilgi paylaşımı mutabakatının uygulanmasında yaşanabilecek mağduriyetleri gidereceğiz. Yurt dışında kullandığınız arabanın Türkiye’de kalış mühletini uzatacağız. Fahiş uçak bileti fiyatlarını makul düzeylere çekeceğiz.

“TÜRKİYE’YE GETİRDİĞİNİZ TELEFONLARIN KULLANIM MÜDDETİNİ UZATACAĞIZ”

Türkiye’ye gelirken beraberinizde getirdiğiniz telefonların kullanım müddetlerini uzatacağız. Mavi kartlı kardeşlerimizin dertlerini vatandaşlarımızla eşit imkanlar sağlayarak çözeceğiz. Daha birçok adımı atacağız. Kuşkunuz olmasın bu sefer daha emin daha kararlıyız. Sizleri evvel oy vermeye sonra da oylarınıza sahip çıkmaya çağırıyorum. Unutmayın 28 Mayıs’ta oylarınızı korumak üzere 1 milyon kişi sandık başında olacağız. Bu demokrasi gayretine omuz vereceğinize yürekten inanıyorum.