Kamyonetin kasasından yola fırlayan su tankından son anda kurtuldu

Kamyonetin kasasından yola fırlayan su tankından son anda kurtuldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde seyir halindeki bir kamyonetin kasasındaki su tankı yola fırladı. O anlar, refleksi sayesinde tanktan son anda kurtulan otomobil sürücüsünün araç kamerasına yansıdı.

Sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen kamyonet, Turgutreis-Bodrum kara yolunda seyir halindeyken, İslamhanaleri mevkisinde kasasındaki boş su tankı yola düştü. Su tankı, hızla refüjü aşıp karşı şeride geçti.

O sırada aracıyla seyir halinde olan Alpay Kars, ani refleksle şerit değiştirerek tanktan son anda kurtuldu.

Ani manevra hayatını kurtardı

Kars, yaptığı ani manevranın hayatını kurtardığını söyledi.

Hasta annesinin oksijen tüpünü doldurup eve döndüğü sırada olayın yaşandığını ifade eden Kars, "Kamyonet o kadar hızlı geliyordu ki 300 metre sonra ancak durabildi. Sürücü daha sonra yanıma gelerek ‘Abi sen de bir şey var mı?’ dedi. Ben de ‘Bir şeyim yok, neden bunu bağlamadın, nasıl böyle bir şey yaptın, nasıl profesyonel şoförsün?’ diye sorduğumda da gırtlağıma sarılarak beni sözlü taciz etmeye başladı" diye konuştu.

Kars, avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Öte yandan, Kars’ın atlattığı tehlike, aracının kamerasına yansıdı. Görüntüde, diğer yönde ilerleyen kamyonetin kasasından fırlayan su tankının refüje çarpması, Kars’ın ani manevrasıyla tanktan kurtulması yer alıyor.