Dünya’da her an yaşanan dijital yenilikler ve teknolojinin günden güne hızla yayılması erkeklerde olduğu kadar kadınlar konusunda da teknoloji odaklı bir yaşam sürebilmelerine zemin hazırlamıştır. Teknoloji yaşamımızın her bir evresinde sürekli olarak devam ettiğinden dolayı doğal olarak her sabah uyandığımızda yeni bir teknoloji haberi ile karşı karşıya kalabilmemiz de mümkün oluyor. Günlük hayatımız içerisinde en çok önem verilen konuların başında araçlar yer almaktadır. Araç, insanların her bir işlerini en kısa zaman dilimi içerisinde karşılamak adına vazgeçilmez son teknolojiler arasında bulunuyor. Her ne kadar erkeklerde araba sevdası tüm hızıyla sürse de bayanlarında çok sevdiği otomobil modelleri bulunmaktadır. Son teknoloji ve şık bayanların sevdiği Otomobil marka ve modellerini sıralayacak olursak,

Ford Fiesta: Sade ve bir o kadar da şık tasarımı bayanların fazlası ile ilgi alanına girmeyi başarmış durumdadır. Yüksek çalışma kapasitesi ve bayanların kullanabilecekleri şık bir tasarım modelini yansıtan Ford Fiesta ülkemizde ve dünyada ki pek çok bayanın favori araç sınıfları içerisinde yer alıyor.

Mazda Cx5: Diğer bir araç modelleri içerisinde ise Mazda Cx5 yer alıyor. Farklı renk alternatifleri ve görüntüsü ile ben buradayım mesajını veren Mazda Cx5 bayanların araç satın alırken listesine muhakkak girmeyi başarmış durumdadır.

Range Rover: Görsel yönden daha geniş araç modeli görüntüsünü çizen Range Rover’ın uzun ve geniş araç görüntüsü bayanları da oldukça etkisi altına almayı başarmış durumdadır.

Audi Allroad: Bayanların bayıldığı tam bir aile arabası olan geniş hazneli özelliği ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran son teknoloji aracında Audi Allroad olduğunu söyleyebiliriz. Hem lüks, hem şık hem de son derece güvenli bir araç modeli olmayı başarmış olan araç bayanların ilgi alanına fazlası ile girmeyi başarıyor.

Ülkemizde araç her geçen gün daha da fazla bir öneme arz ederken piyasaya sürülen en yeni araç modelleri de en az erkekler kadar bayanlarında takibi altında yer alıyor. Artık bayanlarda son model araçlara fazlası ile önem sardığından dolayı araç ihtiyaçları sırasında en sevilen araç modelleri tercih edilmeye başlanıyor.

Genelde erkeklere oranla bayanların daha çok kibar, sevimli ve küçük arabaları seçtiğini söyleyebiliriz. Fakat istisnai durumlar olarak aile arabaları da evlenmiş bayanların yakın mercek altına almış olduğu araç cinsleri içerisinde yer buluyor. Bayanların popüler arabaları, Ford Fiesta ve Mazda Cx5 olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki ilk aşamada daha çok birinci sırayı Ford Fiesta almaktadır. Çevremize baktığımızda ise hemen her bayanın kullanmış olduğu araçlardan bir tanesinin bu olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Sevimli, farklı renklere sahip, dikkat çekici ve yakıt tasarrufu sağlayan araçları bayanlar son derece fazla bir şekilde sevmekte ve hep bu tür araçları tercih etmeye başlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz