Şehir Jandarma Komutanlığı’nın Keçiborlu’da yaptığı kontrollerde 1 adet ruhsatsız av tüfeği, Gelendost’da yapılan aramada 1 adet ruhsatsız silah ve 5 adet kurşun ele geçirildi.

Kamu düzenini, emniyet ve asayişi bozmayı hedef alan terör ve suç örgütlerinin her türlü faaliyetlerine mani olmak, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele ederek huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, suç işleme emelindeki şahısların caydırılması, aranan şahıs ve araçlar ile her türlü suç aletlerinin ele geçirilmesi kasıtıyla 08-09 Aralık 2018 tarihinde jandarma mesuliyet bölgesinde 20.00-01.00 saatleri arasında umumu açık yerlerin kontrol faaliyeti icra edilmiştir.

Uygulama dahilinde;

Keçiborlu kazasında bulunan işyeri ile ilgili çalışanların kimlik bildirimlerinin yapılmaması, 18 yaşından küçük çocuğun müşteri olarak restorantta bulunması ile kapalı alanda tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesi sebebiyle yönetimsel para cezası uygulanmak üzere mülki makamlara alakalı tutanak gönderilmiş,   ayrı olarak işyerinde Ç.D. isimli şahsa ait (1) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiş ve şahsa (572) TL. idari para cezası uygulanmıştır.    

Gelendostta bulunan işyeri hakkında çalışanların kimlik bildirimlerinin yapılmaması nedeniyle idari para cezası uygulanmak üzere mülki makamlara alakalı tutanak gönderilmiş,   ayrıca işyeri bahçesinde bulunan S.Ç.’ye ait araç içerisinde yapılan aramada (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet tabanca şarjörü ve (5) adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir.   Kuşkulu hakkında legal işlem başlatılmıştır.

Halkın emniyet ve asayişinin sağlanmasına yönelik çalışmalara ara vermeden olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz