Isparta'da Hemşire Eşini Öldüren Sanığın Yargılanması Devam Ediyor

Isparta’da Hemşire Eşini Öldüren Sanığın Yargılanması Devam Ediyor

Isparta‘nın Eğirdir ilçesinde hemşire eşini tüfekle öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi.

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Selver Bulut’u (48) öldürmekle suçlanan tutuklu sanık Mustafa Bulut ve tarafların avukatları katıldı.

“Eşe karşı taammüden öldürme” kabahatinden yargılanan sanık Bulut, savunmasında eşini sevdiğini lisana getirerek 2019’da eşinden boşanmak istediğini fakat boşanmayı eşinin kabul etmediğini öne sürdü.

Sanık Bulut, oğlundan eşinin kendisini aldattığını öğrendiğini argüman ederek, “İlerleyen günlerde oğlum bilgisayardan iletileri gösterdi. Daha sonra ister istemez bu durum benim başımı kurcaladı. Eşimle konuştuk, ‘madem diğer birisi vardı, neden boşanmadık’ dedim. ‘Ne öbür birisi, o denli bir şey yok’ dedi.” sözlerini kullandı.

Mahkemede çiftin oğlu şahit olarak dinlendi.

Mahkeme heyeti, tarafların avukatlarını da dinledikten sonra eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

Sekibağ Mahallesi Güneş Sokak’ta ikamet eden Mustafa Bulut, 11 Aralık 2022’de 112 Acil Davet Merkezini arayarak eşi Selver Bulut ve kendisini öldüreceği ihbarında bulunmuştu. Olay yerine giden sıhhat ve polis takımları, Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Rehabilitasyon Hastanesinde çalışan hemşire Selver Bulut’un tüfekle vurularak öldürüldüğünü belirlemiş, gözaltına alınan koca tutuklanmıştı. İddianamede, sanığın ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılması istenmişti.

Kaynak: AA / Muhammed Enes Yapalıkan – 3. Sayfa