Saadet Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Av. Faruk Algınkılıç, eski devlet hastanesi arazisinin ITKM ile aynı kaderi paylaşmaması gerektiğini belirterek, hem esnaf hem de şehir açısından buranın bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

Saadet Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Av. Faruk Algınkılıç, eski devlet hastanesi arazisi önünde basın açıklaması yaparak, buranın bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğine değindi.
Eski devlet hastanesi alanının yaklaşık 1 yıldır boş ve ne yapılacağı meçhul vaziyette bekletildiğini belirten Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Faruk Algınkılıç, “Buranın 2. bir ITKM olmasını istemiyoruz. Yaklaşık 1.5 aydır buradaki esnaflarımızla diğer arkadaşlarımızla üniversitemizle burayla alakalı görüşüyoruz. Neticede burayla alakalı en uygun yapılacak işin buraya meslek yüksek okulumuzun
getirilmesi, taşınması olacaktır. Üniversitemize, şehir dışına, yeni KYK’lar yapılması Isparta’mız için bir çözüm değildir. Öğrencilerimizin ve Isparta halkımızın esnafımızın öğrencilerimiz ile iç içe olması, öğrencilerimizin vatandaşımıza, vatandaşımızın öğrencilerimiz ile irtibatını koparmaması lazım. Artık halkımızın da öğrencimizin kıymetini anlaması ve onların bir sorunları olduğunda acil bir ihtiyaçları
olduğunda bu şehrimize emanet bu gençlerimize, halkımızın ve esnafımızın hemen yardımcı olması lazım. Öğrencilerimizin de şehrimizde halkımızla, esnafımızla iç içe el ele verip el birliği ile yaşaması lazım” dedi.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni ziyaretleri sırasında alanın üniversiteye tahsis edilmesi gibi bir durumun olduğunu öğrendiklerini dile getiren Algınkılıç, şunları söyledi: “Üniversitemiz ile görüştüğümüzde bu alanın kendilerine tahsisi için müracaat ettiklerini, dilekçelerini verdiklerini, buranın kendilerine verilmesi, tahsisi durumunda buraya meslek yüksek okulunun getirilmesinde bir engel bulunmadığını, burayı en güzel bir şekilde değerlendirebileceklerini belirtmektedirler.

Milletvekillerimizin, valimizin, il özel idaresinin, belediye başkanımızın yerel seçimler veya başka bir sebep göstermeden bura için bir an önce oturup, konuşulup, buranın uygulamalı bilimler üniversitemize tahsisinin ve devrinin sağlanması için elinden gelen çabayı göstermesi tahsisinin sağlanması ve gerekirse de belediyemizin buraya yüksek okul binamızı bir an önce yaparak hem buranın atıl bir şekilde bırakılmasından kurtarmaları konulu porno ve bir an önce hem şehrimize hem ekonomimize kazandırılması ve halkımız ve öğrencilerimizin iç içe birlikte yaşamalarının sağlanması en öncelikli Isparta’mızın meselelerinden birisidir.

Buranın bir an önce gündeme getirilmesi ve çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Bu nedenle biz buradan duyuruyoruz. Burada esnafımız mağdurdur. Isparta mağdurdur. Tüm hastane caddesi mağdurdur. Hiçbir siyasi amaç güdülmeden bu mağduriyetin giderilmesi lazımdır. Biz buradan öncelikle milletvekillerimize, valimize, il özel idaremize, belediye meclisimize sesleniyoruz. Burası ile alakalı hep
birlikte el ele vererek buranın Ispartamıza kazandırılmasını en içten bir şekilde arzu ediyor, buradan duyuruyor, sesleniyor, rica ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz