İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun çelik yelek giymesine Bakan Soylu'dan sert reaksiyon

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun çelik yelek giymesine Bakan Soylu’dan sert reaksiyon

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili suikast savlarının akabinde Millet İttifakı’nda güvenlik tedbirleri üst düzeye çıkarıldı. Ankara mitinginden evvel Samsun’da vatandaşlara hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu’na miting sırasında sahnede uzun namlulu muhafazalar eşlik etti. Muhafazalar konuşma boyunca sahnede kalırken, Kılıçdaroğlu’nun çelik yelek giydiği görüldü.

İMAMOĞLU DA SAHNEYE ÇELİK YELEK GİYEREK ÇIKTI

Samsun’un akabinde Millet İttifakı’nın Ankara mitinginde de misal imajlar kaydedildi. Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da taşlı taarruza uğrayan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun da sahneye çelik yelek giyerek çıktığı görüldü.

SOYLU’DAN SERT TEPKİ

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun çelik yelek giymesi yankı uyandırırken; İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Süleyman Soylu, bu duruma reaksiyon gösterdi.

“11 YILDIR KILINIZA ZİYAN GELDİ Mİ?”

Soylu, açıklamasında şu sözleri kullandı: “7 yıldır içişleri bakanlığı yapıyorum. Bütün terör örgütlerinin gayesindeyim. Amerika’nın amacındayım. Dün Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri, görünmesini sağlayarak çelik yelek giymiş. 11 yıldır bu ülkede seçim yapıyorsun, kılına ziyan geldi mi? Burnuna sinek kondu mu? Yahut da bununla ilgili dönüp şöyle bir sorunum şöyle bir ıstırabım var dediğin bize müracaat ettiğin hangi sorunda Türkiye Cumhuriyeti bunun önlemini almamış?

“TİYATRODAN ÖTEKİ BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Biz Güneydoğu’da çocuklarımız rahat okula gidemezken, şuan da çoluğu çocuğu, annesi, kızı herkesin rahat bir hayat yaşadığı, PKK’dan PYD’den kurtarıp huzura götürdüğü bir Türkiye’de Ankara’dan İstanbul’a yürümüşüsün, kilometrelerce yürümüşsün, ayağına en ufak bir ıstırap gelmemiş. Bunu sağlayan inançlı bir Türkiye’yi, güya bir şey varmış üzere, güya bir tehlike varmış üzere oyunlara girebilmek. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu türlü aşağılamaya çalışabilmek, ‘beni öldürecekler, beni şöyle yapacaklar, beni bu türlü yapacaklar’ diye kendi üzerinden yeni bir istismarın içine girebilmek tiyatrodan öteki bir şey değildir”