İmam Hatipli Gedikbaş LGS şampiyonu oldu

İmam Hatipli Gedikbaş LGS şampiyonu oldu

İmam Hatipli Gedikbaş LGS şampiyonu oldu

MANİSA – Turgutlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ömer Faruk Gedikbaş MEB tarafından 4 Haziran’da gerçekleştirilen ve ülke genelinde 1 milyon 30 bin 195 öğrencinin girdiği LGS imtihanında, 500 tam puan alarak 562 öğrenciden biri oldu.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Turgutlu İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gören Ömer Faruk Gedikbaş, LGS’de tüm soruları yanlışsız yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Turgutlu ilçesinde personel anne ve babanın 2 oğlundan biri olan Ömer Faruk Gedikbaş, başarıyı yakalamasının sırrını bir müddetliğine cep telefonunu kullanmayı bırakarak yalnızca derslerine ağırlaşması olarak yorumladı. Rastgele bir dershane gitmediğini, özel ders almadığını vurgulayan başarılı öğrenci Gedikbaş, “5’inci sınıftan beri Türkçe öğretmenimizin takviyesiyle LGS’ye hazırlanıyordum aslında ancak 8’inci sınıfta hocalarımız telefon konusunda ikazlarda bulundu, bende telefonumu kapatıp bir kenara bıraktım. Sene başından bu yana yalnızca derslerime ağırlaştım. Hocalarımızdan test kitabı önerisi alarak onları çözdüm konutta. Okulda da denemeler yapmıştık, imtihanda ister istemez heyecan yaptık tabi ki, lakin dikkatimi hiç dağıtmadım. Soruları daima denetim ettim. En son yaptığım denetimde matematikte 3 soruyu yanlış cevapladığımı fark ettim, onları da düzeltip imtihanı tamamladım. Lise olarak Galatasaray Lisesi ya da TÜBİTAK Fen Lisesine gitmek istiyorum, Üniversite ve gelecek hayalim Matematik Profesörü olmak. Başta aileme, öğretmenlerime ve okul idaremize bizlere verdikleri dayanaktan ötürü çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Okul idaresi, aile ve öğrenci ahengi çok önemli”

Turgutlu ilçesinde bir fabrikada personel olarak çalışan baba Serkan Gedikbaş, LGS muvaffakiyetinde okul, aile ve öğrenci ahenginin çok kıymetli olduğunu söyledi. Gedikbaş, “Benim naçizane tavsiyem burada velilere olacak, çocuklarının geleceğini öncelikle okul yönetimi, öğretmenleri ve çocukları ile birlikte planlasınlar. Çocuklarını takip etsinler. Turgutlu imam Hatip Ortaokulu bu bahiste çok hassastı, evlatlarımızla çok ilgilendiler, takibini yaptılar ben kendilerine bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi.

İşçi anneden okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür

Bir fabrikada emekçi olarak çalışan anne Elif Gedikbaş ise oğlunun dershaneye gitmediğini özel ders almadığını lakin oğlunun ve okul idaresi ile öğretmenlerinin LGS’ye çok daha uygun hazırlandığını söyledi. Elif Gedikbaş okul idaresi ve öğretmenlere oğlu için gösterdikleri çaba için teşekkür etti.

‘Özel bir devlet okulu’ sloganıyla yola çıktık

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Serkan Tatlı – Eğitim