Göç Yönetimi Başkanlığı'ndan hudut dışı edilmeye getirilen sığınmacılara hizmet edildiği savlarına karşılık: Manzaralar öbür ülkeden

Göç Yönetimi Başkanlığı’ndan hudut dışı edilmeye getirilen sığınmacılara hizmet edildiği savlarına karşılık: Manzaralar öbür ülkeden

Göç Yönetimi Başkanlığı, hudut dışı edilmek üzere başkanlığa getirilen sığınmacılara ilişkin olduğu teziyle toplumsal medyada yayımlanan imgelerin, Avrupa ülkesinde çekildiğini bildirdi.

Sosyal medyada paylaşılan manzaralarda, Göç Yönetimi çalışanlarının Suriyelilere “yemek de kamp da parasız, isteyen istediğini yapsın” dediği sav edilmişti. Göç Yönetimi Başkanlığınca, toplumsal medyada “sınır dışı edilmek için Göç Yönetimi’ne getirilen sığınmacılara bizim paralarımızla bu türlü hizmet ediliyor” başlığıyla paylaşılan imgelere ait açıklama yapıldı.

“GÖÇ YÖNETİMİ’NDEN YALANLAMA”

Görüntülerin Türkiye ile hiçbir ilgisinin olmadığı ve bir Avrupa ülkesinde çekildiği belirtilen açıklamada, imgeyi çeken kişinin Göç Yönetimi çalışanı olduğu tezinin da gerçek dışı olduğu kaydedildi.

“GÖRÜNTÜLER ÖBÜR BİR ÜLKEDEN”

Açıklamada, “Başka bir ülkede çekilen fakat güya ülkemize aitmiş üzere servis edilen, başkanlığımızı ve ülkemizin sistemsiz göçle faal ve kararlı uğraşını gaye alan gerçek dışı imajların büsbütün provokasyon emeliyle paylaşıldığı açıktır. Resmi bilgi ve açıklamalara dayanmayan, algı oluşturmaya yönelik bu ve gibisi provokatif paylaşımlara prestij edilmemelidir.” tabirlerine yer verildi.

Kaynak: AA / Ahmet Sertan Yordam – Şimdiki