Gaziantep Futbol Kulübü 2023-2024 Dönemi Hazırlıklarına Başladı

Gaziantep Futbol Kulübü 2023-2024 Dönemi Hazırlıklarına Başladı

Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü, 2023-2024 dönemi hazırlıklarına başladı.

Gaziantep Futbol Kulübü Tesisleri’nde Erdal Güneş idaresinde gerçekleştirilen yeni dönemin birinci idmanı 1 saat 10 dakika sürdü.

Isınma hareketleriyle başlayan idman uyum çalışmasıyla son buldu.

Kulübün lideri Memik Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligden çekildikten sonra toparlanma süreci yaşadıklarını söyledi.

Takımdaki yaraları sarmak için uğraş ettiklerini tabir eden Yılmaz, “Yaklaşık 15 futbolcumuzu çeşitli kadrolara kiraya verdik. Kontratı biten 5 futbolcu ile yollarımız ayrıldı. Zelzeleye kadromuzla çok makus yakalandık. Figueiredo’yu satmak zorunda kaldık.” dedi.

Yılmaz, yeni dönem hazırlıklarına başladıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Hata yapmak istemiyoruz. Hocamız ve sportif yöneticimizle transfer süreçlerini görüşüyoruz. İnşallah eksiğimiz olan 3-5 futbolcuyu transfer edip yeni dönemde güzel bir ekip kurup hoş şeyler yapmak için çalışacağız. Kongremizi yaparak icra şuramızı oluşturduk. İcra heyetindeki yaklaşık 14 arkadaşlarımız üzerlerine düşeni bağış ismi altında kadromuza 2,5 milyon lira üzere bağışlarını yaptı. Bundan sonra arkadaşlarımızla ahenk içerisinde devam edeceğiz. Hocamıza güveniyoruz. Hocamız 6 yıldan beri bu ekipte ve her şeyini bilen evladımız. Hocamız hem oyunculuk periyodunu hem de yardımcı hocalık periyodunu hatırlıyoruz. Erdal hocamız kişilik, karakter, futbolcularımızın üzerinde tartısı olan bir hocamız. İnşallah kendinden bekleneni verecektir.”

Kaynak: AA / Fırat Özdemir – Spor