Gaziantep FK Yeni Dönem Hazırlıklarına Başladı

Gaziantep FK Yeni Dönem Hazırlıklarına Başladı

Gaziantep FK yeni dönem hazırlıklarına başladı

Gaziantep FK Lideri Memik Yılmaz’dan transfer müjdesi

Memik Yılmaz: “Transfer tahtasını açtıktan sonra eksik olan futbolcuları alarak yeterli bir kadro kurmak istiyoruz”

GAZİANTEP – Spor Toto Üstün Lig gruplarından Gaziantep Futbol Kulübü, 2023-2024 dönemi hazırlıklarına tesislerinde yaptığı birinci idmanla başladı. İdman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Lideri Memik Yılmaz, “Transfer tahtasını açtıktan sonra eksik olan futbolcuları alarak uygun bir grup kurmak istiyoruz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde geçtiğimiz dönemin ikinci yarısında hakkı gizli kalmak kaydıyla ligden çekilen Gaziantep Futbol Kulübü, 2023-2024 dönemi hazırlıklarına başladı. Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren Teknik Yönetici Erdal Güneş idaresindeki idmana Mustafa Burak Bozan Erten Ersu, Ertuğrul Ersoy, Ulaş Varlıklı, Berkan Küpelikılınç, Ömürcan Artan, Bahadır Gölgeli, Onur Başyiğit, Marko Jevtovic, Luka Stankovski, Onurhan Babuşcu, Berke Gürbüz, Hasan Yurtseven, Abdulkerim Çakar, Mehmet Kuzucu, Mirza Cihan, Valmir Veliu, Yusuf Türk ve Yusuf Delen katıldı. Müsaadeli olan futbolcular Papy Djilobodji, Günay Güvenç, Lazar Markovic, Arda Kızıldağ, Alexandru Maxim, Furkan Soyalp, Mustafa Eskihellaç ve Ekrem Kılıçarslan ise idmanda yer almadı.

“Ligden çekildikten sonra yaraları sarmaya çalıştık”

Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Lideri Memik Yılmaz, “Depremden sonra ligden çekilmemizle birlikte bir toparlanma süreci yaşadık. Yaralarımızı sarmaya çalıştık. Yaklaşık 15 futbolcumuzu öbür kadrolara kiraya verdik. 5 tane futbolcumuz ile yollarımızı ayırdık. Bilhassa Figueiredo’yu Başakşehir’e satmak zorunda kaldık. Bugün yeni dönemin birinci idmanını yapıyoruz” dedi.

“Transfer tahtasını açarak gerekli destekleri yapmak ve yeterli bir ekip kurmak istiyoruz”

Kapalı olan transfer tahtasını açmak için çabaladıklarını ve kısa mühlet içerisinde bu sorunu çözerek gerekli transferleri yapacaklarını da söyleyen Memik Yılmaz, “Özellikle transfer konusunda yanılgı yapmak istemiyoruz. Yavaş yavaş kapalı olan transfer tahtamızı açmaya çalışıyoruz. Yeni transfer için hocamız ve sportif yöneticimizle görüşüyoruz. Eksiklerimiz olan üç beş futbolcuyu alıp yeni döneme âlâ bir ekip çıkartmayı düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

“Erdal Güneş hocamıza güveniyoruz”

Teknik Yönetici Erdal Güneş’e güvendiklerini vurgulayan Lider Memik Yılmaz, “Hocamıza güveniyoruz. Hocamızı 6 yıldır bu kadronun her şeyini bilen bir evladımız olarak görüyoruz. Hem oyunculuk hem yardımcı hocalık devrinden kendisini biliyoruz. Erdal hocamız hem kişilik olarak hem karakter olarak güzel bir hoca. Ayrıyeten futbolcularımızın üzerinde yükü olan düzgün bir hocamız. Kendisinden beklenileni bu dönem verecektir diye düşünüyoruz” biçiminde konuştu.

“Yönetim şuramız üzerine düşeni yaptı, yapacak”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Said Vakkas Yağcı – Spor