Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk: Gelecek Dönem Amaçlarımıza Ulaşmak İstiyoruz

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk: Gelecek Dönem Amaçlarımıza Ulaşmak İstiyoruz

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, gelecek dönem ligde ve Avrupa kupalarında maksatlarına ulaşmak istediklerini söyledi.

Okan Buruk, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamaya, Kurban Bayramı bildirisi vererek başladı.

“Tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutlamak istiyorum.” sözlerini kullanan Buruk, şöyle konuştu:

“Kendi taraftarımızın ve Türk halkının bayramını kutluyorum. İnşallah ülke olarak keyifli olduğumuz, sağlıklı, huzurlu, daha da gelişen ve daha da büyüyen bir ülke olarak devam ettiğimiz bir yıl olur. Yaşadığımız felaketler vardı, bu felaketlerin olmadığı, birbirimize daha çok sarılıp, desteklediğimiz, birebir halde futbol dünyasının da birbirine daha dostça ve barış içerisinde olduğu, kulüplerimizin de birbirine daha çok sahip çıktığı, dostça bir sene diliyorum. Bu Türk futbolu için çok kıymetli. Burada hepimizin vakit zaman yaptığı kusurlar oluyor fakat bayram iletisi olarak bilhassa önümüzdeki dönemin dostluk içinde geçmesini diliyorum. İnşallah Galatasaray için de çok hoş, değerli bir dönem olur.”

Sarı-kırmızılı grubun gelecek dönem da kıymetli amaçları olduğunun altını çizen Buruk, şunları kaydetti:

“Şampiyonluğu yaşadık, memnunluğu yaşadık, geride kaldı. Son şampiyonuz ancak tekrar idmanlara başladık. Yeni gayelerimiz var. Yeni dönem bizi bekliyor. Avrupa maksadımız var. O yüzden tekrar başarılara aç bir grup olmak zorundayız. Tıpkı birlikteliğimizi, tutkumuzu devam ettirmek zorundayız. Bu sene taraftarımızla birlikte çok büyük bir muvaffakiyete imza attık. İnşallah Galatasaray’ın maksatları doğrultusunda birçok muvaffakiyetler bizi bekliyor. Hem Türkiye Ligi hem Avrupa olmak üzere bu sene ikili maksadımız var. O yüzden çok çalışacağız, erken başladık, adaptasyon oyuncular ve bizim için sıkıntı. Üç haftalık bir orta oldu. Artısı oyuncular çok büyük kayıp yaşamadan geliyor, eksisi de olağan yıllara nazaran daha az tatil yapmaları. Lakin adapte olacağız, maksadımıza kilitleneceğiz ve tekrar inşallah tıpkı başarıyı bu dönem da taraftarımızla yaşayacağız.”

Kaynak: AA / Hilmi Sever – Spor