Foça Kitap Kulübü 11. Klasik Kitap Şenliği'nde 2 Bin Adet Kitap Dağıttı

Foça Kitap Kulübü 11. Klasik Kitap Şenliği’nde 2 Bin Adet Kitap Dağıttı

Foça Kitap Kulübü tarafından Foça Belediyesi’nin takviyeleri ile 24 Haziran Cumartesi günü düzenlenen 11. Klâsik Kitap Şenliği’nde 2 bin adet kitap dağıtıldı.

Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen şenliğe katılanlar, seçtikleri bir kitabı fiyatsız olarak aldı ve canlı müzik dinletileriyle hoş bir gün geçirdi. Şenliğin bir saati sadece çocuklara ayrıldı. Çocuklar, okumak istedikleri kitabı kendileri seçti.

16 yıl evvel bir avuç kitap okuma gönüllüsünün Ayla Karatekin’in başkanlığında kurduğu kulübün giderek gelişen bir yapı ve artan sayıda kitabı fiyatsız olarak kitapseverlere ulaştırmaya devam ettiğini belirten Foça Kitap Kulübü Lideri Alptekin Aydın, “Foça Kitap Kulübü, Foça’da bir küme kitap okuma gönüllüsünün 16 yıl evvel oluşturduğu bir kulüp. Kulüp üyeleri, dar bütçelerle, topladığı paralarla kitap alıyor. Etraftan, bağışçılardan gelen kitapları topluyor. Bağışlanan kitapları hem halkın alıp okuması için sokak kitaplıklarımıza koyuyoruz hem de talep eden köy ya da ıslahevi kütüphanelerine gönderiyoruz. Senede bir sefer de Foça’da, meydanda halkımıza fiyatsız dağıtacak formda Kitap Şenliği yapıyoruz” dedi.

Foça Belediye Lideri Fatih Gürbüz, Foça Kitap Kulübü Lideri Alptekin Aydın’a ve kitap kulübü gönüllülerine teşekkür etti.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat