Fenerbahçe'de teknik yönetici İsmail Kartal için imza merasimi düzenlendi

Fenerbahçe’de teknik yönetici İsmail Kartal için imza merasimi düzenlendi

Fenerbahçe‘de teknik yönetici İsmail Kartal için imza merasimi düzenlendi

İSTANBUL – Fenerbahçe‘nin mutabakata vardığı teknik yönetici İsmail Kartal, kendisini 1 yıllığına sarı-lacivertlilere bağlayan resmi mukaveleyi imzaladı.

Fenerbahçe‘de teknik yönetici İsmail Kartal için resmi imza merasimi yapıldı. Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde düzenlenen imza merasimine lider Ali Koç ve yöneticiler Selahattin Baki, Burak Kızılhan, Fethi Pekin ile Ahmet Ketenci katıldı. Lider Koç, yaptığı açıklamada imza merasimini teknik yönetici İsmail Kartal’ın büyük vaktini geçirdiği Samandıra’da yapmayı uygun gördüklerini lisana getirerek, “Hocamız Türkiye’ye kutsal ziyaretten sonra Türkiye’ye geldikten sonra tesislerde 1 dakika boş vakit geçirmiyor. Fenerbahçe‘mize 10 yıl boyunca futbolcu olarak hizmet etmiş efsane 103 gollük şampiyon biten dönemin mimarlarından biri olan 8 buçuk yıl boyunca çeşitli kademelerde A kadromuzda teknik yöneticilik yapan 2 dönem tam yetki ile 1 numaralı futbol işvereni olan 2 kez ikinciliği olan 52 maçta 2.21 puan ortalamasıyla bana nazaran dayanılmaz bir performans sergileyen en kıymetli başarılarından bir tanesi de 2014-2015 döneminde gerçekleşen suikast teşebbüsü sonrası şampiyonluğa mani olan taarruz sonrası kadromuzu ayakta tutabilen topluluğumuzun değerli evladı olan İsmail Kartal hocamızla yeni bir serüveni başlatmak için birlikteyiz” halinde konuştu.

“Hocamızı Fenerbahçe‘nin başında görmek bizi yalnızca memnun etmiyor heyecanlandırıyor”

İsmail Kartal’ı yine Fenerbahçe‘nin başında görmek kendilerini keyifli ettiğini söyleyen Ali Koç, “Geçen sene Ülker Arena’da yollarımız ayrılırken süreksiz bir veda ‘canı gönülden inanıyorum yollarımız bir gün tekrar kesişecek’ demiştim. Gördüğünüz üzere bu manalı birliktelik artık tekrar tekrar başlıyor. Karakteriyle tüm futbol kamuoyunun hürmetini kazanmış Fenerbahçe‘nin neferi, topluluğumuzun evladı yeni teknik yöneticimiz İsmail Kartal’ı yine ortamızda görmekten tüm topluluğumuz büyük mutluk duyuyoruz. Sevgisi, aidiyet duygusu kelam konusu Fenerbahçe ise her daim kaideler ne olursa olsun, elini taşın altına koymaktan kaçınmayan hocamızı Fenerbahçe başında görmek, bizleri yalnızca keyifli etmiyor, son derece heyecanlandırıyor” sözlerine yer verdi.

İsmail Kartal: “Allah’ın müsaadesiyle bu dönem şampiyonuz”

“En büyük katkıyı verecek oyuncu peşindeyiz”

Açıklamaların akabinde İsmail Kartal, kendisini sarı-lacivertli kulübe bağlayan kontrata imza attı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bora Akyol – Spor