Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu gaye aldı: Masadaki arkadaşları tarafından sazan sarmalına alındı

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu gaye aldı: Masadaki arkadaşları tarafından sazan sarmalına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin genel merkezinde düzenlenen toplantıda, partisinin vilayet liderleri, milletvekilleri, belediye liderleri ve milletvekili adaylarına canlı kontakla hitap etti.

6’LI MASA ÜZERİNDEN AMAÇ ALDI

2. çeşit seçimlerine 10 gün kala teşkilatına değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu 6’lı Masa üzerinden gaye aldı.

“CHP TARİHİN EN BÜYÜK ‘HORTUMLANMASINA’ MARUZ KALDI”

Seçimde CHP’nin oylarını artıramaması fakat 6’lı Masa’daki beş partinin CHP listesinden 34 vekil çıkarmasına değinen Erdoğan “CHP, seçime birlikte girdiği ortakları üzerinden Türk siyasi tarihinin en büyük yankesiciliğine yahut onların çok sevdiği bir sözle tarihin en büyük ‘hortumlanmasına’ maruz kalmıştır.

“HESAP SORMAK PARTİNİN SEÇMENLERİNE DÜŞER”

Bizzat masadaki arkadaşları tarafından “sazan sarmalına” alınan Kılıçdaroğlu, gördüğümüz kadarıyla kötü halde çarpılmıştır. Bunun hesabını CHP Genel Lideri’nden ve CHP Genel Merkezi’nden sormak da o partinin seçmenlerine düşer, bizi ilgilendirmez.

“ÜLKEMİZDE MUHALEFETİ MAALESEF DEĞİŞTİREMEDİK”

Her vakit söylediğimiz üzere, Türkiye’nin en büyük sorunu vizyoner, programcı, projeci, hayırda müsabakayı temel alan bir muhalefete sahip olmamasıdır. Ülkemizde her şeyi değiştirdik lakin muhalefeti maalesef değiştiremedik. Bu seçimlerin, inşallah, yıllardır herkesin beklediği bu değişime de vesile olacağına inanıyoruz.”